Poręba i Butryn docenieni przez Kibiców


Mateusz Poręba zajął 4, miejsce, a Karol Butryn 7. lokatę, w 62. Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Warmii i Mazur.

W sobotę poznaliśmy wyniki Plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców Województwa Warmińsko-Mazurskiego, organizowanego przez Gazetę Olsztyńską. Podczas Balu Sportu i Biznesu, wręczono statuetki tym, którzy zaskarbili sobie największą sympatię kibiców. W długo oczekiwanym wydarzeniu wzięli udział zaproszeni sportowcy, przedstawiciele władz samorządowych, biznesu i partnerzy, którzy od lat współpracują z „Gazetą Olsztyńską”.

Warto przypomnieć zasady wyboru najpopularniejszych sportowców: czytelnicy głosowali na nich za pomocą kuponów i sms-ów. Po zakończenia głosowania do następnego etapu przeszły obie czołowe dwudziestki. W efekcie powstała krótsza lista kandydatów (bo wiele nazwisk się pokrywało), z której swoich faworytów wybrała plebiscytowa Kapituła. Tak powstała trzecia dwudziestka. Zwycięzcy poszczególnych głosowań dostawali 20 punktów, a każdy kolejny sportowiec na liście otrzymywał punkt mniej.

Podczas gali zostały rozstrzygnięte glosowania SMS Czytelników w kilkunastu kategoriach oraz decyzję dziennikarzy sportowych, którzy wybrali Trenera Roku oraz Sportowe Wydarzenie Roku. Daniem głównym było poznanie najlepszej dziesiątki w plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Warmii i Mazur. Nominowanych było dwóch siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn: Mateusz Poręba i Karol Butryn. Kibice docenili środowego Indykpolu AZS Olsztyn – Mateusz Poręba zajął bardzo wysokie, 4 miejsce. Atakujący ekipy ze stolicy Warmii i Mazur uplasował się na 7. miejscu. Z powodu urazu kolana, Mateusz nie pojechał z drużyną do Warszawy i mógł osobiście odebrać statuetkę, dziękując za oddane głosy. W imieniu Karola, nagrodę odebrał Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

fot. Gazeta Olsztyńska