Porażka w pierwszym sparingu


W pierwszym sparingu podczas okresu przygotowawczego, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ulegli Treflowi Gdańsk 1:3.

Dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn, piątkowy sparing z Treflem Gdańsk był pierwszym meczem kontrolnym podczas okresu przygotowawczego do nowego sezonu PlusLigi. Choć do Olsztynka dotarł Javier Weber (członek sztabu szkoleniowego USA podczas Mistrzostw Świata), to drużynę z Kortowa w piątkowym sparingu poprowadził Marcin Mierzejewski.

Olsztynianie piątkowe starcie z Treflem Gdańsk w Olsztynku rozpoczęli w następującym składzie: Karol Jankiewicz na rozegraniu, Bartłomiej Lipiński z Janem Królem na przyjęciu, Szymon Jakubiszak i Dawid Siwczyk na środku, Karol Butryn na ataku i Jakub Ciunajtis na pozycji libero. To jedyni zawodnicy z podstawowego składu, którzy trenują od początku przygotowań. Skład uzupełniają młodzi zawodnicy z grup młodzieżowych AZS UWM Olsztyn.

Choć początek każdego z trzech setów należał do akademików z Kortowa, to z każdą kolejną akcją, inicjatywę na parkiecie przejmowali gdańszczanie. W ekipie Trefla widać już było zgranie zawodników po pierwszych sparingach (jedno zwycięstwo i jedna porażka). U siatkarzy ze stolicy Warmii i Mazur natomiast, pojawiło się sporo niedokładności w rozegraniu akcji oraz błędów w ataku. Efektem tego było zwycięstwo Trefla w trzech setach: 25:20, 25:15 i 25:22. W czwartej, dodatkowej partii, górą byli olsztynianie 25:17.

Patrząc w pomeczowe statystyki, gdańszczanie lepiej atakowali (50% skuteczności przy 40% skuteczności rywali), a olsztynianie zdobyli więcej punktów blokiem (9:8). Obie ekipy zanotowały ten sam wskaźnik dokładnego przyjęcia (49%) oraz asów serwisowych (8). Najlepiej w ataku radzili sobie: Bartłomiej Lipiński (16 pkt.) oraz Mikołaj Sawicki (20 pkt.).

Drugi pojedynek pomiędzy Indykpolem AZS Olsztyn i Treflem Gdańsk już w sobotę o godzinie 12:00 w Olsztynku (hala przy SP nr 1, ul. Górna 5). Bilet wstępu kosztuje jedynie 5 złotych – płatne przy wejściu do hali.