Pora na pierwsze sparingi!


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w piątek i sobotę rozegrają pierwsze spotkania sparingowe. Rywalem akademików będzie Trefl Gdańsk, a mecze odbędą się w Elblągu.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn od pięciu tygodni przygotowują się do rozpoczęcia nowego sezonu PlusLigi.  Oprócz zajęć czysto siatkarskich, akademicy z Kortowa ćwiczyli m.in. na siłowni, basenie czy boiskach do siatkówki plażowej. W piątek i sobotę, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur po raz pierwszy sprawdzi się na tle ligowego rywala. Zawodnicy prowadzeni przez Marco Bonittę, dwukrotnie zmierzą się z Treflem Gdańsk w Elblągu.

Co dla zawodników będzie najważniejsze podczas dwóch gier kontrolnych? – Będzie to zgranie – przyznaje Jędrzej Gruszczyński, libero Indykpolu AZS Olsztyn. – Z drugiej strony, jest to okres, gdzie nie mamy jeszcze wszystkich zawodników, więc o pełnym zgraniu na razie nie możemy mówić. Trener będzie także rotował składem. Fajnie będzie wrócić do gry w hali i ponowie spotkać się z kibicami.

Chciałbym, abyśmy zagrali mądrze – dodaje Jan Król, atakujący akademików, który podczas nieobecności Robberta Andringi, pełni rolę kapitana drużyny. – Zwracamy także uwagę na system gry, aby wyglądał on tak, jak ćwiczymy na treningach. I oczywiście, chcemy zwyciężyć.

Początek piątkowego meczu o godzinie 18:00, a sobotnie o godzinie 12:30. Bilety dostępne na mosir.elblagu.eu. Transmisja z obu spotkań będzie także dostępna na trefl.zobacz.tv.

Szczegóły

DataCzasKolejkaMVP
3 września 202118:00Mecz towarzyskiKarol Butryn

Szczegóły

DataCzasKolejka
4 września 202112:30Mecz towarzyski