Pora na inaugurację PlusLigi!


W sobotę siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozpoczną zmagania w nowym sezonie PlusLigi. Rywalem akademików z Kortowa będzie Asseco Resovia Rzeszów. Początek spotkania w Iławie o godzinie 14:45.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wracają do walki o ligowe punkty po 189 dniach przerwy. Już w sobotę, 2 października, akademicy z Kortowa rozpoczną zmagania w nowym sezonie PlusLigi. Sezonie, który będzie wyjątkowy z różnych powodów.  Ze względu na modernizację Hali Urania, miejscem domowych spotkań będzie hala widowiskowo-sportowa przy Małym Jezioraku w Iławie!

Czy zawodnicy odczuwają już stres przed pierwszym meczem? – Na razie staram się o tym nie myśleć. Skupiamy się na tym co tu i teraz, aby jak najlepiej przygotować się do inauguracji – stwierdza Jakub Ciunajtis, libero olsztynian.  

Zawodnicy prowadzeni przez Marco Bonittę, po dwóch miesiącach przygotowań, są gotowi do walki o ligowe punkty. W czasie okresu przygotowawczego, Indykpol AZS rozegrał 9 spotkań sparingowych, z czego 6 zwycięskich (m.in. z Treflem Gdańsk, Asseco Resovią Rzeszów, Cerradem Enea Czarnymi Radom czy LUK Politechniką Lublin). 

Rezultat gier sparingowych pokazuje, że jesteśmy dobrze przygotowani do nowego sezonu. Chcemy walczyć o punkty z każdą drużyną w lidze – przekonuje siatkarz akademików z Kortowa.  

Pierwszym rywalem drużyny ze stolicy Warmii i Mazur będzie Asseco Resovia Rzeszów. Drużyna pod wodzą Alberto Giulianego przeszła sporo zmian, przez co wielu kibiców uważa ją za faworyta do zdobycia medalu. Do Resovii dołączyli m.in. Jan Kozamernik, Sam Deroo, Maciej Muzaj, Paweł Zatorski. Trzon drużyny stanowią także Fabian Drzyzga, Bartłomiej Krulicki czy Nicolas Szerszeń. W ekipie z Rzeszowa nie brakuje również olsztyńskich akcentów – są to m.in. Paweł Woicki, Jakub Kochanowski czy Michał Potera.

Co ciekawe, obie drużyny miały okazję sprawdzić swoją formę kilka dni temu. Podczas turnieju towarzyskiego w Nowym Dworze Mazowieckim, Indykpol AZS zwyciężył 3:0. – Zarówno oni, jak i my, graliśmy w różnych ustawieniach, sporo mieszaliśmy. Dlatego ani ten mecz może nam zbytnio nie pomóc w przygotowaniach, ale także utrudnić rozpracowanie naszego zespołu przez rywala. Wszystko zaczyna się od nowa – stwierdza siatkarz Indykpolu AZS.

Co będzie najważniejsze dla olsztyńskiego zespołu podczas sobotniego boju? – Drużyna z Rzeszowa dysponuje bardzo mocną zagrywką, dlatego musimy dobrze ją przyjąć. Trener od kilku dni przygotowuje nas bardzo mocno pod kątem serwisu poszczególnych zawodników. Jeśli ten aspekt będzie wyglądał bardzo dobrze, jesteśmy w stanie powalczyć o zwycięstwo! – kończy Jakub Ciunajtis. 

Początek spotkania w hali przy Jezioraku Małym w Iławie (ul. Niepodległości 11B) o godzinie 14:45. Wszystkie bilety zostały sprzedane, dlatego polecamy transmisję w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Partner meczu