Podsumowanie akcji „1% podatku na AZS Olsztyn” – rok 2021


Ostateczna kwota, która została uzyskana z 1% podatku to 14645,90 zł. Wszystkim sympatykom i kibicom AZS Olsztyn, dziękujemy w imieniu trenerów i siatkarzy grup młodzieżowych za wsparcie szkolenia.

Rok 2021 był drugim rokiem działania Organizacji Środowiskowej AZS Olsztyn jako Organizacji Pożytku Publicznego. Celem akcji „Przekaż 1% podatku na dzieci i młodzież trenującą w AZS Olsztyn” jest wsparcie rozwoju młodych siatkarzy trenujących w naszych grupach młodzieżowych. Kampania informacyjna obejmowała m.in filmy promocyjne czy komunikaty zachęcające do przekazania swojego 1% podatku na rzecz AZS Olsztyn podczas spotkań PlusLigi (Iława), III ligi (Olsztyn) oraz spotkań drużyn młodzieżowych na szczeblu wojewódzkim. Ostateczna kwota, która została uzyskana w 2021 roku to 14645,90 zł. Dla porównania, rok wcześniej udało nam się zebrać 10329,20 zł.

1% podatku zostanie przekazany na: opłaty za internat i posiłki młodych zawodników pochodzących spoza Olsztyna; zakup sprzętu sportowego; dofinansowanie wyjazdów na obozy i zawody sportowe; stypendia dla utalentowanych oraz najbardziej potrzebujących młodych siatkarzy.

Wszystkim sympatykom i kibicom AZS Olsztyn, dziękujemy w imieniu trenerów i siatkarzy grup młodzieżowych za wsparcie szkolenia.