Pierwszy sparing dla Tunezji

W pierwszym sparingu siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn z reprezentacją Tunezji, lepsi okazali się goście, zwyciężając 3:2

Trener Paolo Montagnani w porównaniu do ostatniego ligowego spotkania, w sparingowym meczu z reprezentacją Tunezji, dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie. Mecz zaczęli m.in Dawid Sokołowski i Wojtek Żaliński na przyjęciu czy Mateusz Poręba razem z Pawłem Pietraszko na środku siatki.

Pierwszy set piątkowej konfrontacji w Iławie, toczył się pod dyktando akademików, czego efektem była pewna wygrana 25:20. Druga partia była już bardziej wyrównana, a gra toczyła się punkt za punkt. Więcej zimnej krwi w końcówce zachowali olsztynianie, zwyciężając na przewagi 26:24.

Do połowy trzeciej odsłony, gra ponownie toczyła się punkt za punkt. Z każdą kolejną chwilą na boisku zaczęli przeważać Tunezyjczycy, którzy zdobyli kilka punktów przewagi i wygrali 25:21. Ich dobra gra miała miejsce również podczas seta, którego zapisali na swoje konto – 25:22.

Decydująca partia toczyła się od pierwszej akcji pod dyktando gospodarzy. Przy prowadzeniu stron to akademicy z Kortowa prowadzili 8:3. Później do głosu doszli goście, którzy doprowadzili do wyrównania (9:9). Więcej zimnej krwi w końcówce zachowali przyjezdni, którzy zwyciężyli 17:15, jak i w całym meczu 3:2.

Dziękujemy Miastu Iława oraz Iławskiemu Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, za organizację piątkowego sparingu!

Oba zespoły rozegrają jeszcze dwa spotkania towarzyskie. Sobotni mecz w Kortowie jest zamknięty dla publiczności, dlatego zapraszamy na niedzielny sparing w Biskupcu, o godz. 17:00!

Indykpol AZS Olsztyn – Tunezja 2:3 (25:20,26:24,21:25,22:25,15:17)

Indykpol AZS: Woicki, Poręba (13), Pietraszko (11), Sokołowski (8), Żaliński (23), Kapica (20), Żurek (libero) oraz Kowalski, Mika

Tunezja: Aguerbi (5), Ben Slimene (5), Karamosli (17), Nagga (4), Moalla (17), Mbarki (3), Saddem (libero) oraz Karamosli (8), Ayache (4), Bongui (11),  Ben Tara (8),