Pierwszy sparing dla Trefla


W pierwszym sparingu rozegranym w Olsztynku, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ulegli ekipie Trefla Gdańsk 1:3. Drugi mecz w sobotę o godz. 12:00 – bilety dostępne na indykpolazs.pl/bilety.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn do kolejnych sparingów w okresie przygotowawczym, przystąpili bez czterech zagranicznych zawodników (M. Armoa, J. Tuaniga, A. Souza i M. Karlitzek), którzy w sobotę zaczynają walkę ze swoimi reprezentacjami o przepustkę na Igrzyska Olimpijskie. Do składu akademików z Kortowa dołączył również trenujący na co dzień w grupach młodzieżowych AZS UWM – rozgrywający Hubert Lasecki. Z powodu urazów nie wystąpili natomiast Szymon Jakubiszak i Mateusz Janikowski.

Piątkowy sparing z Treflem Gdańsk, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur rozpoczęła w składzie: Jankiewicz, Siwczyk, Majchrzak, Szymendera, Szerszeń, Sapiński, Hawryluk (libero). W pierwszym secie rywalizacja była wyrównana – po obu stronach siatki punktowali Szerszeń oraz Orczyk. Końcówka należała jednak do gdańszczan, którzy wygrali 25:22. Podobny przebieg miał początek drugiej partii. Siatkarze Trefla szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi, grając skutecznie w bloku oraz na kontrze. I gdy wydawało się, że ekipa znad Morza pewnie wygra również i tę odsłonę, do głosu doszli gospodarze, dzięki m.in. dobrej zagrywce Kamila Szymendery. Olsztynianie zwyciężyli 25:23, doprowadzając do wyrównania.

W trzeciej partii na pozycji atakującego w ekipie akademików pojawił się Szymon Patecki. To jednak na nie wiele się zdało, bowiem zawodnicy Trefla od pierwszej akcji nadawali rytm gry, przeważając w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Gdańskie Lwy zwyciężyły 25:17. Podrażnieni olsztynianie od początku czwartej i ostatniej partii (trenerzy obu drużyn umówili się na cztery sety) ruszyli do ataku. Dobrze w polu serwisowym prezentował się młody Kacper Sienkiewicz. Mimo walki do samego końca, tego dnia akademików na więcej stać jednak nie było, gdyż drużyna pod wodzą Igora Juricica ponownie przechyliła szalę na swoją korzyść, wygrywając 25:22, jak i całe spotkanie 3:1.

Drugi mecz między tymi zespołami odbędzie się w sobotę o godz. 12:00. Bilety w cenie 10 złotych dostępne na indykpolazs.pl/bilety.

Wyniki

Drużyna1234WSWynik
Indykpol AZS Olsztyn222517221Porażka
Trefl Gdańsk252325253Wygrana