Pięciodniowy wyjazd akademików


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w poniedziałkowy poranek rozpoczęli pięciodniowy wyjazd, podczas którego rozegrają dwa spotkania. Akademicy we wtorek zmierzą się z GKS Katowice, a w piątek z BBTS Bielsko-Biała. – Stać nas na sześć punktów – mówi Joshua Tuaniga, rozgrywający ekipy ze stolicy Warmii i Mazur.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w minioną sobotę odnieśli upragnione zwycięstwo w nowym roku. Akademicy z Kortowa po bardzo dobrym spotkaniu, pokonali przed własną publicznością Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:0. Statuetkę MVP dla najlepszego zawodnika meczu odebrał Taylor Averill. W ligowej tabeli z dorobkiem 31 punktów, olsztynianie pozostali na 8. miejscu.

Co zmieniło się grze zespołu w porównaniu do przegranego starcia w Lublinie? – Po przegranej w Lublinie, sobotnie zwycięstwo było dla nas bardzo ważne. Chcieliśmy jak najszybciej zdobyć trzy punkty i to się udało. Dobrze przygotowaliśmy się do tego meczu, a każdy z nas zagrał jeszcze lepiej – zwłaszcza w polu serwisowym oraz systemie blok-obrona – zauważa Joshua Tuaniga, rozgrywający akademików z Kortowa.

Drużyna ze stolicy Warmii i Mazur była jednym z zespołów, która nie rozgrywała swojego spotkania podczas przerwy świąteczno-noworocznej. Pora więc odrobić zaległości, bowiem już we wtorek akademicy zmierzą się na wyjeździe z GKS Katowice (godz. 20:30). Zespół zostaje na południu Polski, bowiem siatkarzy już w piątek czeka starcie w ramach 21. kolejki z BBTS Bielsko-Biała (godz. 17:30).

Ekipa GKS Katowice w tym sezonie odniosła siedem zwycięstw, lecz wszystkie miały one miejsce w 2022 roku. Drużyna prowadzona przez Grzegorza Słabego w styczniu musiała dwukrotnie uznać wyższość przeciwnika. Katowiczanie ulegli siatkarzom z Lwowa i Lublina, nie zdobywając nawet seta. W ligowej tabeli, z dorobkiem 17 punktów, GKS zajmuje 14. miejsce.

Najlepiej punktującym zawodnikiem w drużynie naszych rywali jest Jakub Jarosz (275 punktów – dla porównania, Karol Butryn ma ich 294). Atakujący GKS zdobył również najwięcej punktów bezpośrednio z zagrywki (20 asów – Butryn ma ich 42). Jeśli chodzi o bloki, to w wewnętrznym rankingu katowiczan przoduje Marcin Kania (24 bloki – Taylor Averill ma ich 46). Oprócz wspomnianej dwójki, szczególną uwagę trzeba zwrócić na parę przyjmujących: Jakub Szymański i Gonzalo Quiroga.

Czy zdobycie sześciu punktów podczas wyjazdu jest obowiązkiem dla akademików z Kortowa? – Jesteśmy w stanie punktować w każdym meczu. Pokazaliśmy się z dobrej strony podczas sobotniego starcia z Zawierciem, dlatego teraz stać nas na zdobycie sześciu punktów – kończy Joshua Tuaniga.

Początek wtorkowego spotkania w Katowicach o godz. 20:30. Transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Szczegóły

DataCzasLigaSezonKolejkaMVP
17 stycznia 202320:30PlusLigaSezon 2022/202318 kolejkaBartłomiej Lipiński

Miejsce spotkania

HS MOSiR Katowice
11 Listopada 16, 40-387 Katowice