Piątkowe granie w Rzeszowie


530 kilometrów, 8 godzin spędzonych w autokarze – taką drogę muszą przebyć siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn, aby w piątkowy wieczór zmierzyć się na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów. Początek meczu o godz. 20:30 – transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn nie był to udany powrót po izolacji. Po dwóch tygodniach spędzonych w domu i kilku dniach treningu, zawodnicy prowadzeni przez trenera Daniela Castellaniego, ulegli w Hali Urania ekipie Cuprum Lubin 0:3. W ligowej tabeli, akademicy z Kortowa zajmują obecnie 11. miejsce, z dorobkiem 6. punktów.

Czułem po sobie, że podczas meczu brakowało „prądu” w nogach – przyznaje Damian Schulz, atakujący Indykpolu AZS. – Przez izolacją czułem się coraz lepiej, jednak po powrocie było inaczej. Każdy dzień będzie działał na naszą korzyść, więc to kwestia czasu, kiedy wrócimy do swojej formy.


Szansą na przełamanie i znacznie lepszy powrót po izolacji, będzie piątkowe spotkanie z Asseco Resovią Rzeszów. Akademicy z Kortowa wyruszyli do stolicy Podkarpacia punktualnie o 6:00 w czwartek i po 8 godzinach spędzonych w autokarze, przybyli na miejsce. Do przejechania było bowiem 530 kilometrów, co jest jednym z najdalszych wyjazdów ekipy ze stolicy Warmii i Mazur.

Drużyna Asseco Resovii również wraca po kwarantannie i dla zawodników prowadzonych przez Alberto Giulianiego, będzie to pierwszy mecz po przerwie. W ostatnim spotkaniu, rzeszowianie pokonali przed własną publicznością Stal Nysę 3:1. W ligowej tabeli, Resovia zajmuje 9. miejsce z dorobkiem 9. punktów (rozegranych 5 spotkań).

Kto tworzy trzon ekipy z Podkarpacia? Najlepiej blokujący: Klemen Čebulj i Timo Tammemaa (po siedem bloków) czy punktujący Karol Butryn (98 pkt.), Fabian Drzyzga, Nicolas Szerszeń czy Jeffrey Jendryk. W klubie z Rzeszowa, olsztyńscy kibice pamiętają wielu siatkarzy, którzy w przeszłości reprezentowali barwy AZS: Rafał Buszek, Piotr Hain, Bartosz Mariański, Michał Potera, a w szczególności Paweł Woicki, który przez ostatnich 5 sezonów, był kapitanem Indykpolu AZS.

W historii spotkań obu zespołów w rozgrywkach po egidą PLS, lepszym bilansem mogą pochwalić się gospodarze piątkowej konfrontacji – 27:17. Gdy spojrzymy jednak na ostatnich sześć spotkań, to lepszy bilans mają akademicy z Kortowa – 5:1. Jakimi wynikiem zakończy się zatem piątkowy mecz na Podpromiu?

Wolałbym ten mecz zagrać w momencie, kiedy my i ekipa z Rzeszowa była w 100% zdrowa oraz w pełni przygotowana do gry na wysokim poziomie. Czasami widać, że przerwa wybija z rytmu i mecze nie są aż tak ciekawe, jak powinny być. Musimy wrócić do dyspozycji fizycznej sprzed izolacji i jeśli tak się stanie, to będziemy grać całkiem dobrze – kończy atakujący akademików z Kortowa.

Początek piątkowego spotkania w Rzeszowie o godzinie 20:30. Bezpośrednią relację przeprowadzi Polsat Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn. Zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie będziemy relacjonować kulisy sobotniej potyczki – fb.com/indykpolazs oraz instagram.com/indykpolazs.