PGE Skra pokonana!

Zielona Armia odniosła kolejne zwycięstwo w PreZero Grand Prix PLS w Krakowie. Akademicy pokonali w dwóch setach PGE Skrę Bełchatów.

Skład olsztynian pozostał bez zmian: Firlej, Gruszczyński, Król i Poręba. Mecz lepiej zaczęli olsztynianie, którzy nie wstrzymywali ręki w ataku (8:4). Do tego w polu serwisowym świetnie spisywał się Mateusz Poręba. W dalszej części Akademicy utrzymywali swoją przewagę (18:12) i pewnie zwyciężyli 25:19.

Indykpol AZS poszedł za ciosem i w drugim secie szybko objął prowadzenie 5:2. Bełchatowianom nie można było odmówić walki, ale sytuację na boisku kontrolowała drużyna z Olsztyna (20:12). Olsztynianie wygrali pewnie do 16 i całe spotkanie 2:0.

To nie koniec emocji w sobotę. Akademicy w kolejnej fazie, zmierzą się ze Stalą Nysa. Początek spotkania o godzinie 17:45.