P. Woicki: Dziękuje kibicom, którzy przyjechali do Gdańska

„Chciałbym podziękować kibicom, którzy przyjechali w ogromnej liczbie do Gdańska. Zrobili super atmosferę na meczu – powiedział P.Woicki na antenie Radia UWM FM. Jak spotkanie ocenili również M.Mika i P.Pietraszko? Posłuchajcie!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w niedzielne popołudnie odnieśli piąte zwycięstwo w tym sezonie. Zawodnicy prowadzeni przez Paolo Montagnaniego, pokonali na wyjeździe Trefla Gdańsk 3:1. Po pierwszej partii wygranej przez gości, w drugiej górą byli gdańszczanie. Kolejne dwa sety należały już w pełni do Zielonej Armii, która zainkasowała komplet punktów.

Patrząc w pomeczowe statystyki, akademicy tego dnia byli lepsi prawie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zielona Armia dokładniej przyjmowała (45% dokładnego przyjęcia przy 38% dokładnego przyjęcia Trefla), zdobyła również więcej punktów blokiem (14:10) oraz w polu serwisowym (7:3). Gospodarze nieznacznie lepiej atakowali (50% do 49%).

Najskuteczniejszym zawodnikiem wsród siatkarzy Indykpolu AZS był Jan Hadrava (25 pkt.), u gospodarzy Bartosz Filipiak (23 pkt.)

Wiemy, co robimy na boisku. Jesteśmy tego z meczu na mecz coraz bardziej pewni. I to spotkanie potwierdziło, że mamy systemy gry i je realizujemy. Czasami to wychodzi lepiej, czasami gorzej. Czasami przeciwnik nam to bardzo utrudnia, co zrobił Gdańsk, ale udało nam się zagrać dobrze w tych elementach, w których chcieliśmy – ocenił postawę swojej drużyny Paweł Woicki, kapitan Indykpolu AZS Olsztyn w rozmowie na antenie Radia UWM FM

– Wiedzieliśmy, że czeka nas ciężki mecz. I taki był. Pokazują to pierwsze trzy sety grane na przewagi. W czwartym mocniej kopnęliśmy zagrywką i Gdańsk kilku ataków nie skończył. Zdobyliśmy przewagę, którą udało się utrzymać do końca. A co do mojej zmiany – cieszę się przede wszystkim, że wróciłem do grania po lekkiej kontuzji. Miałem parę tygodni przerwy i cieszę się podwójnie – skomentował swój udany powrót na parkiet Paweł Pietraszko.

W pełni na ligowe parkiety wrócił również Mateusz Mika. Przyjmujący akademików pokazał się z bardzo dobrej strony w trzeciej i czwartej partii tego meczu. Nie krył radości z powrotu do rywalizacji na pełnych obrotach.

W kolejnym spotkaniu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się na wyjeździe z MKS Ślepsk Malow Suwałki (sobota, godz. 14:45). Transmisja meczu w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn. Zielona Armia do Hali Urania wróci w środę, 27 listopada o godzinie 18:00 – akademicy podejmą Cuprum Lubin. Bilety do nabycia na indykpolazs.pl/bilety