Ostatnie sparingi Zielonej Armii


W czwartek i piątek siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają ostatnie sparingi przed inauguracją nowego sezonu PlusLigi. Rywalem akademików będzie Cuprum Lubin, a spotkania zostaną rozegrane bez udziału publiczności.

Podopieczni trenera Daniela Castellaniego podczas okresu przygotowawczego, wzięli udział w dwóch turniejach PreZero Grand Prix na piasku i rozegrali cztery spotkania sparingowe w hali. Bilans akademików na boisku pod dachem to trzy zwycięstwa oraz jedna porażka. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur w miniony weekend dwukrotnie pokonała 3:1 drużynę Ślepska Malow Suwałki.

Do ostatnich sparingów podeszliśmy o wiele spokojniej – przyznał po ostatnim meczu Robbert Andringa, kapitan Indykpolu AZS. –  Spotkania, które rozegraliśmy tydzień temu, to nasze pierwsze występy, jako nowa drużyna. Kiedy na boisku patrzyłem dookoła siebie, miałem pięciu kolegów, z którym nigdy nie grałem w jednej ekipie. To jest jednak normalnie, że na początku każdy z nas stara się zrozumieć reakcje, zachodzące w nowej grupie.

Po raz ostatni przed inauguracją sezonu, formę akademików sprawdzi drużyna Cuprum Lubin. Podopieczni trenera Marcelo Fronckowiaka, mają już za sobą już niemal wszystkie mecze towarzyskie. Cuprum zmierzyli się z MKS Będzin, GKS Katowice, Gwardią Wrocław i Stalą Nysa. Bilans ekipy z Lubina to cztery zwycięstwa i trzy porażki.

Myślę, że na boisku prezentujemy już dość wysoką dyspozycję. Czas działa na naszą korzyść, pozostało nam półtora tygodnia do rozpoczęcia sezonu, a po drodze rozegramy jeszcze dwa sparingi z drużyną Cuprum. Chciałbym, abyśmy podczas inauguracji sezonu w Radomiu, zaprezentowali taką samą formę, jak podczas ostatnich sparingów – podsumowuje Wojtek Żaliński, przyjmujący akademików.

Oba spotkania odbędą się w Olsztynie, bez udziału publiczności. Początek czwartkowego sparingu o godz. 16:15, a piątkowego – 12:15.