Ostatnie sparingi akademików


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w piątek i sobotę rozegrają ostatnie sparingi przed rozpoczęciem nowego sezonu PlusLigi. Rywalem będzie Ślepsk Malow Suwałki, a dwumecz odbędzie się w Gołdapi.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrali do tej pory 6 spotkań sparingowych. Dwa z nich zakończyły się zwycięstwem akademików z Kortowa, trzy porażką i jeden remisem. W minionym tygodniu olsztynianie wzięli udział w turnieju Copernicus Volleyball Cup, który odbył się w Toruniu. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur w półfinale uległa Aluron CMC Warcie Zawiercie (0:3), a w meczu o brąz pokonała CUK Anioły Toruń (3:1).

Turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich dobiegł końca – zagraniczny zawodnicy oraz członkowie sztabu szkoleniowego powoli docierają do Olsztyna. W stolicy Warmii i Mazur są już: trener Javier Weber (pracował z kadrą USA), Manuel Armoa (Argentyna) oraz statystyk Mateusz Nykiel (pracował w sztabie reprezentacji Słowenii).

Czuję się bardzo dobrze. To było udane lato zarówno dla mnie, jak i reprezentacji USA, z którą miałem przyjemność pracować. Zebrałem bardzo cenne doświadczenie. Jestem podekscytowany naszą nową, olsztyńską drużyną i rozpoczęciem zmagań w PlusLidze – mówi Javier Weber.

I dodaje: – Na treningach pracujemy nad naszym systemem gry oraz rozpoznaniem, które elementy wykonujemy dobrze, a które wymagają poprawy. Niezwykle pomocne będą weekendowe spotkania sparingowe.

Przed siatkarzami z Kortowa ostatnie gry kontrolne przed inauguracją rozgrywek PlusLigi. Olsztynianie w piątek i sobotę zmierzą się z Ślepskiem Malow Suwałki, a dwumecz zostanie rozegrany w Gołdapi. Obie drużyny zmierzyły się już ze sobą kilka tygodni temu w Węgorzewie – wtedy to Indykpol AZS w pierwszym meczu zwyciężył 3:2, a w drugim mieliśmy remis 1:1.

W składzie ekipy ze stolicy Warmii i Mazur zabraknie Alana Souzy, Moritza Karlitzka i Joshua Tuanigi, którzy w sobotę popołudniu przylecą do Polski. Co będzie zatem najważniejsze dla argentyńskiego szkoleniowca podczas ostatnich gier kontrolnych?

Duży nacisk kładziemy na zrozumienie systemu gry. Chciałbym, aby zawodnicy wiedzieli, co jest dla nich najważniejsze podczas walki o każdą piłkę, a w przypadku popełnienia błędów – jak je naprawić. Dzięki temu z każdą kolejną akcją będziemy prezentować się coraz lepiej – kończy argentyński szkoleniowiec.

Początek piątkowego spotkania o godz. 17:30, a sobotniego – 12:30. Wstęp dla publiczności obowiązuje tylko podczas piątkowego meczu. Opłatą jest dobrowolna cegiełka przy wejściu na obiekt Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Partyzantów 31 – dochód zostanie przekazany na leczenie Brunia Wróbla, który zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną.

W niedzielę zapraszamy na Oficjalną Prezentacje Indykpolu AZS Olsztyn do Galerii Warmińskiej! Zobacz po raz pierwszy nowy skład Zielonej Armii. Zrób zdjęcie i zbierz autografy od gwiazd siatkówki. Zaczynamy o godz. 14:00!