Ostatni mecz w sezonie


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w poniedziałek zakończą sezon PlusLigi. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur w Iławie, w decydującym meczu o 7 miejsce zmierzy się z PSG Stalą Nysą. Bilety wciąż są dostępne – początek meczu o godz. 17:30!

Zaledwie dwa dni po niedanych play-off, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przystąpili do walki o 7 miejsce na zakończenie sezonu. Drużyna prowadzona przez Javiera Webera, z Zawiercia pojechała prosto do Nysy, aby w piątkowy wieczór zmierzyć się w pierwszym starciu z PSG Stalą. Początek rywalizacji nie był jednak udany dla akademików z Kortowa, którzy przegrali 1:3. Po pierwszym secie, który zakończył się zwycięstwem gospodarzy, podrażnieni olsztynianie ruszyli do ataku i drugą partię zapisali na swoje konto. Trzecia i czwarta odsłona padła jednak łupem drużyny ekipy z Nysy.

Ostatni mecz play-off z Zawierciem nie pomógł nam jeśli chodzi o kolejne starcie z Nysą – przyznaje Jakub Ciunajtis, libero Indykpolu AZS Olsztyn. – Cały czas mieliśmy z tyłu głowy myśl, że byliśmy blisko awansu do najlepszej czwórki. Niestety nie udało się, było przy tym sporo kontrowersji. Wyszliśmy na mecz z Nysą, zagraliśmy słabo w naszym systemie.

I dodaje: – Mogliśmy się spodziewać tego trochę wcześniej, że szansę na grę dostaną ci, którzy mniej pokazywali się w trakcie całego sezonu.

Patrząc na pomeczowe statystyki, gospodarze byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zaczynając od dokładniejszego przyjęcia (48% pozytywnego przyjęcia przy 44% pozytywnego przyjęcia rywali, idąc dalej przez skuteczność w ataku (58 pkt co dało 51% skuteczności przy 48 pkt rywali co dało 46% skuteczności, kończąc na bloku (8:6) oraz zagrywce (9:1). Najwięcej punktów w ekipie Indykpolu AZS Olsztyn zdobył Jan Król (17 pkt.), a u gospodarzy Wassim Ben Tara (20 „oczek”).

Poniedziałkowe starcie w Iławie będzie ostatnim spotkaniem Indykpolu AZS Olsztyn w sezonie 2022/2023. Akademicy z Kortowa rozegrali do tej pory 36 spotkań, z czego 21 zakończyło się ich zwycięstwem. Jeśli chodzi o domowe konfrontacje, to z 12 z 17 meczów padło łupem ekipy ze stolicy Warmii i Mazur.

W rywalizacji do dwóch zwycięstw, PSG Stal Nysa prowadzi 1:0. Jeśli olsztynianie zwyciężą, o losach rywalizacji zadecyduje dodatkowy, tzw. złoty set, grany do 15 punktów. Zwycięzca zajmuje 7 miejsce na zakończenie sezonu, a przegrany – 8 lokatę.

Był to sezon pełen wzlotów i upadków, jego można go zaliczyć na spory plus. Jeśli chodzi o zespół, nie wiele zabrakło, żebyśmy mogli mówić o historycznym wyniku. Mimo wszystko, spełniliśmy swoje założenia. W ostatnim spotkaniu chcielibyśmy wygrać i sprawić radość swoim kibicom – kończy Jakub Ciunajtis.

Kto zdobędzie więcej punktów w polu serwisowym – Moritz Karlitzek czy Wassim Ben Tara? Czy Taylor Averill więcej raz zablokuje swojego rywala niż Nicolas Zerba? Czy siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po raz ostatni w tym sezonie wygrają przed własną publicznością? Kto udanie zakończy sezon? Spotkajmy się w Iławie i razem podziękujmy siatkarzom za wielkie emocje!

Początek mecz w Iławskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji o godz. 17:30. Bilety w cenie: 30 złotych (normalne) i 20 złotych (ulgowe) dostępne na indykpolazs.pl/bilety.

Szczegóły

DataCzasLigaSezonKolejka
24 kwietnia 202317:30PlusLigaSezon 2022/2023Rywalizacja o 7. miejsce

Miejsce spotkania

Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji
Hala widowiskowo-sportowa, 11B, Niepodległości, Stare Miasto, Iława, powiat iławski, województwo warmińsko-mazurskie, 14-200, Polska