Ostatni mecz w 2023 roku


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w sobotę zakończoną zmagania pod siatką w 2023 roku. Rywalem ekipy ze stolicy Warmii i Mazur będzie PGE GiEK Skra Bełchatów. Czy olsztynianie zwyciężą po raz pierwszy w nowej Hali Urania? Początek meczu o godz. 17:30!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia, udali się na wyjazdowy mecz do Gdańska. Przypomnijmy – akademikom z Kortowa nie udało się sprawić prezentu dla siebie i swoich kibiców, bowiem ulegli drużynie Trefla 0:3. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur najbliżej zwycięstwa była w pierwszej partii, kiedy to miała w górze trzy piłki setowe, lecz nie potrafiła ich wykorzystać. Końcówki każdej z trzech odsłon sobotniego spotkania należały do gospodarzy, którzy popełniali mniej błędów i wykorzystywali więcej kontrataków. Trefl zwyciężył 29:25, 25:22, 25:21, a całe spotkanie 3:0.

Był to bardzo ciężki mecz – przyznaje Cezary Sapiński, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn. –  Nie mieliśmy dobrej zagrywki. Organizacja gry w bloku wypadła dobrze, gorzej jednak było z obroną. Popełniliśmy trochę błędów – siatkówka to gra błędów, my mieliśmy ich więcej, dlatego przegraliśmy.

I dodaje: – W Święta nie było niestety okazji, aby w pełni odpocząć. W ostatnich miesiącach mocno dostaliśmy „w kość”. Spędziłem je w gronie rodzinnym, lecz nie zabrakło rozmów o siatkówce.

Szansą na przełamanie i pierwsze zwycięstwo w nowej Hali Urania, będzie sobotnie spotkanie z PGE GiEK Skrą Bełchatów (godz. 17:30). Oba zespoły pierwotnie miały się spotkać 11 listopada. Ze względu na zajętą halę w Iławie i brak możliwość zamiany gospodarza, obie ekipy zadecydowały o przełożeniu starcia na końcówkę grudnia do Hali Urania. Będzie to zatem zaległe spotkanie 5 kolejki PlusLigi.

Zawodnicy prowadzeni przez dobrze znanego w Olsztynie – Andrea Gardiniego, zajmują w ligowej tabeli 11 miejsce. Siatkarze Skry odnieśli 5 zwycięstw i 7 razy musieli uznać wyższość rywala. W ostatnim ligowym meczu, również rozegranym przed Świętami Bożego Narodzenia, PGE GiEK Skra pokonała na wyjeździe Enea Czarnych Radom 1:3.

W sobotnim spotkaniu ciekawie zapowiada się m.in.: pojedynek atakujących, czyli starcie Alana Souzy (197 pkt.) z Dawidem Konarskim (207 pkt.) oraz rywalizacja najlepiej blokujących pomiędzy Szymonem Jakubiszakiem (29 „oczek”) i Bartłomiejem Lemańskim (30 bloków). Dystrybucją piłek zajmuje się Grzegorz Łomacz, a parę przyjmujących stanowią Bartłomiej Lipiński (Indykpol AZS 2022/2023) i Adrian Aciobanitei. Na środku siatki, oprócz Lemańskiego, ujrzymy Mateusza Porębę, który pierwsze kroki w PlusLidze stawiał właśnie w biało-zielonych barwach. O przyjęcie dba libero ekipy z Bełchatowa – Benjamin Diez.

Na boisku potrzebujemy większej komunikacji oraz zgrania. Jeśli chodzi o sobotni mecz, to naszych szans możemy szukać na zagrywce oraz w sile ataku. Te dwa elementy będą decydować o końcowym wyniku – kończy Cezary Sapiński.

Początek sobotniego spotkania w olsztyńskiej Hali Urania o godz. 17:30. Wszystkie bilety zostały sprzedane. Transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Partner Meczu –