Ostatni mecz w 2020 roku!


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn we wtorek po raz ostatni zawalczą o ligowe punkty w 2020 roku. Rywalem Zielonej Armii będzie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Początek meczu w Hali Urania o godz. 17:30.

Pięciodniowy, wyjazdowy maraton siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn za nami. Zawodnicy prowadzeni przez Daniela Castellaniego, zdobyli 3 punkty – w środę musieli uznać wyższość PGE Skry Bełchatów (0:3), a kilka dni później, w sobotę, wygrali starcie z MKS Będzin (3:0). W ligowej tabeli, z dorobkiem 18 punktów, akademicy z Kortowa zajmują 10. pozycję.

Czy po takim wyjeździe, zawodnicy potrzebowali długiej regeneracji? – Nie jesteśmy aż tak mocno zmęczeni – przyznaje Wojtek Żaliński, przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn. – W sumie zagraliśmy „tylko” sześć setów. Trzy, które odbyły się w Bełchatowie, nie poszły po naszej myśli. Zwycięstwo z Będzinem było naszym obowiązkiem.  Takie dostaliśmy polecenie od Trenera, aby wygrać każdym możliwym sposobem. Założenie wykonaliśmy więc w 100 procentach.

Wtorkowe spotkanie z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, będzie ostatnim spotkaniem dla ekipy ze stolicy Warmii i Mazur w 2020 roku. Zadanie niezwykle ciężkie, bowiem zawodnicy prowadzeni przez Nikola Gribicia są niekwestionowanym liderem PlusLigi, nie odnosząc żadnej porażki i tracąc w 13 spotkaniach tylko 8 setów. W ostatnim ligowym pojedynku, ekipa z Kędzierzyna-Koźla pokonała we własnej hali Trefla Gdańsk 3:0.

Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu między tymi drużynami, lepsi okazali się siatkarze Grupy Azoty ZAKSA, zwyciężając 3:1. Po dwóch przegranych partiach przez akademików, w trzecim secie olsztynianie wrócili do gry. Czwarta odsłona padła jednak łupem gospodarzy tego meczu, którzy zdobyli komplet punktów.

Czasu na przygotowania do tego spotkania nie ma zbyt wiele. Po niedzielnej regeneracji, w poniedziałek siatkarze odbyli jeden trening. Co w tym czasie można zrobić, przygotowując się do pojedynku z wymagającym rywalem?

Przed dwa dni nic wielkiego się nie zmieni, bardziej skupiamy się nad podtrzymaniem formy. Jesteśmy w stanie taktycznie przygotować się pod kolejnego rywala. Spodziewam się najmocniejszej drużyny, grającej obecnie w PlusLidze. Musimy wznieść się na swój najwyższy poziom, aby podjąć z nimi walkę – kończy przyjmujący akademików.

Początek wtorkowego spotkania w Hali Urania o godz. 17:30. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności, dlatego tym bardziej zachęcamy do bezpiecznego kibicowania w domu. Transmisję przeprowadzą Polsat Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych. Na naszym Facebooku (fb.com/indykpolazs), o godz. 17:00 wystartuje specjalne przedmeczowe studio, gdzie będziecie mogli zobaczyć, jak wyglądają ostatnie chwile przed spotkaniem oraz posłuchać specjalnych wywiadów.