Odczarować halę w Zawierciu


Wyjazdowy maraton Indykpolu AZS trwa. Podopieczni trenera Daniela Castellaniego w sobotę zmierzą się Aluron CMC Wartą. Początek spotkania w Zawierciu o godz. 14:45 – transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Trzy zwycięstwa z rzędu i odczarowana hala w Suwałkach – tak w skrócie wyglądają ostatnie dni akademików z Kortowa. Drużyna ze stolicy Warmii i Mazur pokonała kolejno: MKS Będzin (3:0), Cerrad Enea Czarnych Radom i Ślepsk Malow Suwałki (po 3:1). W ligowej tabeli, Indykpol AZS przed rozpoczęciem 16 kolejki spotkań, zajmuje 10 miejsce z dorobkiem 15 punktów.

Jakie zmiany zaszły w zespole z Kortowa na przestrzeni ostatnich tygodni? – Największą zmianą jest podejście boiskowe – zauważa Jędrzej Gruszczyński, libero olsztynian. – Nie wystarczy dobrze grać w danym secie bądź całym spotkaniu tylko przez chwilę. Trzeba postawić kropkę nad „i” bądź walczyć do samego końca, bo nie można za szybko skreślać każdej partii. Trzeba być zdecydowanym i według mnie to najbardziej się zmieniło w naszej grze.

Punktualnie o godzinie 5:00 w piątkowy poranek, siatkarze wyruszyli z Kortowa w liczącą prawie 500 kilometrów drogę do Zawiercia. Drużyna prowadzona przez Igora Kolakovicia jest w zupełnie innej sytuacji niż ich sobotni rywale – zawiercianie przegrali 4 spotkania z rzędu, a ostatnie miało miejsce w środę, gdzie Aluron CMC uległ na wyjeździe Asseco Resovii Rzeszów 0:3. Z dorobkiem 16 punktów, Jurajscy Rycerze zajmują w ligowej tabeli 7 miejsce.

Kto tworzy trzon drużyny z Zawiercia? Najlepiej punktujący – Mateusz Malinowski (146 pkt, dla porównania najwięcej „oczek” w ekipie z Kortowa ma Damian Schulz, 152 pkt.), najlepiej blokujący Gualberto Flavio (25 bloków – w Indykpolu AZS to Dima Teryomenko 22 bloki), a także Piotr Orczyk, Grzegorz Bociek, Paweł Halaba, Maximiliano Cavanna czy dobrze znany olsztyńskim kibicom – Michał Żurek.

W historii pojedynków między Olsztynem, a Zawierciem, lepszym bilansem mogą pochwalić się gospodarze sobotniej konfrontacji. Aluron CMC Warta była górą pięć razy, a tylko raz ze zwycięstwa cieszyli się siatkarze Indykpolu AZS. Akademicy nigdy nie wygrali na terenie Jurajskich Rycerzy – czy w sobotę nastąpi przełamanie złej passy?

Nikt nie lubi przegrywać, dlatego drużyna z Zawiercia może wyjść na to spotkanie mocno podrażniona. W jakimś momencie zawsze musi nastąpić przełamanie, lecz mam nadzieję, że to nie będzie na nas. Chcemy kontynuować naszą serię zwycięstw – kończy libero Indykpolu AZS.  

Początek sobotniego spotkania w Zawierciu o godzinie 14:45. Bezpośrednią relację przeprowadzi Polsat Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn. Zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie będziemy relacjonować kulisy sobotniej potyczki – fb.com/indykpolazs oraz instagram.com/indykpolazs.