O przełamanie z Nysą


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn, w czwartkowym spotkaniu ze Stalą Nysa, będą chcieli zmazać plamę po ostatniej, wyjazdowej porażce. Początek spotkania w Hali Urania o godz. 17:30 – transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn nie będą miło wspominać minionego weekendu w stolicy naszego kraju. Zawodnicy prowadzeni przez Daniela Castellaniego, musieli uznać wyższość Vervy Warszawa Orlen Paliwa 0:3. Najbliższej zwycięstwa olsztynianie byli w drugiej partii, kiedy przez większość seta prowadzili grę. W końcówkach lepsi okazywali się stołeczni, którzy pewnie zdobyli komplet punktów. W ligowej tabeli, akademicy z Kortowa z dorobkiem 18 punktów, plasują się na 11 pozycji.

To już nie pierwszy taki mecz w naszym wykonaniu – mówi wprost Dima Teryomenko, środkowy ekipy ze stolicy Warmii i Mazur. – Zostaje on w naszych głowach, co widać po moich kolegach z drużyny. Trochę ciężko było nam rozpocząć nowy tydzień treningów, lecz nie pozostało nam nic innego, jak przełamać się w następnym spotkaniu.  

Szansą na to będzie czwartkowe, domowe spotkanie ze Stalą Nysa. Podopieczni trenera Krzysztofa Stelamacha przyjadą do stolicy Warmii i Mazur niezwykle zmotywowani. Stal pokonała w miniony weekend Jastrzębski Węgiel 3:1. Ekipa z południa kraju, traci do olsztynian w ligowej tabeli tylko 2 punkty i zajmuje 13 miejsce (16 „oczek”).

Trzon rywali akademików stanowią m.in. – najlepiej punktujący w drużynie Stali, Wassim Ben Tara (204 pkt., dla porównania, w drużynie z Olsztyna to Damian Schulz – 199), najlepiej zagrywający – Łukasz Łapszyński (23 asy, w Indykpolu AZS to Dima Teryomenko – 20 skutecznych zagrywek), najlepiej blokujący – Marcin Komenda (22 punkty, u gospodarzy jest to także Teryomenko – 26) oraz Bartosz Bućko, Michał Filip czy dobrze znani z występów w Olsztynie – Michał Ruciak i Maciej Zajder.

Dla obu drużyn będzie to pierwsze spotkanie w tym sezonie. W rankingu bezpośrednich starć w historii PLS, lepszym bilansem mogą pochwalić się akademicy z Kortowa – 10:3. Ostatnie spotkanie odbyło się 5.03.2005 i zakończyło się zwycięstwem olsztynian 3:1. W drużynie PZU AZS Olsztyn grał wtedy… Michał Ruciak, który dziś broni barw Stali.

Nysa w ostatnim czasie gra bardzo dobrze. W czwartek my również chcemy pokazać, że stać nas na dobrą grę – kończy Teryomenko.

Początek czwartkowego spotkania w Hali Urania o godz. 17:30. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności, dlatego tym bardziej zachęcamy do bezpiecznego kibicowania w domu. Transmisję przeprowadzą Polsat Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych. Na naszym Facebooku (fb.com/indykpolazs), o godz. 17:00 wystartuje specjalne przedmeczowe studio, gdzie będziecie mogli zobaczyć, jak wyglądają ostatnie chwile przed spotkaniem oraz posłuchać specjalnych wywiadów.