O pierwsze zwycięstwo w Lubinie


To jeden z najdalszych wyjazdów Zielonej Armii – 500 kilometrów, 8 godziny podróży. We wtorkowe popołudnie, Indykpol AZS Olsztyn powalczy o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Rywalem będzie Cuprum Lubin – transmisja spotkania w Polsacie Sport i Radio UWM FM.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wciąż nie zaznali smaku zwycięstwa tym sezonie PlusLigi. W Zawodnicy prowadzeni przez Daniela Castellaniego w sobotę, ulegli przed własną publicznością ekipie Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3. Z dorobkiem jednego punktu (zdobytego na inaugurację, po tie-breaku w spotkaniu z Cerradem Enea Czarni Radom), akademicy z Kortowa zajmują w ligowej tabeli odległe, 13 miejsce.

Naszym największym problemem jest brak pewności siebie – zauważa Ruben Schott, niemiecki przyjmujący Indykpolu AZS. – Nie zaczęliśmy sezonu zbyt dobrze i każdy z nas z tym się zmaga. Musimy się tego „pozbyć”, oczyścić swoje umysły i choć nie jest to w tym momencie łatwe – myśleć pozytywnie.

Czasu na odpoczynek i przygotowanie do kolejnego spotkania nie ma zbyt wiele. W poniedziałkowy poranek olsztynianie udali się w długą, mierzącą ponad 500 kilometrów podróż do Lubina. Podopieczni trenera Marcelo Fronckowiaka również nie mają udanego początku sezonu. Miedziowi mają na swoim koncie jeden punkt, zdobyty w starciu z Vervą Warszawa ORLEN Paliwa i zajmują 11. lokatę w tabeli.

Trzon ekipy Cuprum stanowią m.in. Wojciech Ferens, Szymon Jakubiszak, Ronald Jimenez, Kamil Maruszczyk czy Bartosz Makoś. W ostatniej kolejce, lubinianie przegrali na wyjeździe z Treflem Gdańsk 1:3.

Obie drużyny spotkały się ze sobą trzykrotnie podczas okresu przygotowawczego. Dwa starcia miały miejsce w hali (remis 2:2 i wygrana akademików 4:0), a jedno starcie odbyło się na piasku, podczas PreZero Grand Prix – wówczas również lepsi okazali się olsztynianie. Czy we wtorek Zielona Armia odniesie pierwsze zwycięstwo w sezonie?

Z jednej strony nie mamy zbyt wiele czasu na przygotowanie, lecz z drugiej jest to dobra wiadomość. Nie mamy zbyt dużo czasu na rozmyślanie naszej obecnej sytuacji. Musimy wyjść na boisko i zrobić swoje, czyli wygrać spotkanie. Musimy grać tak, jak chociażby podczas pierwszych akcji sobotniego spotkania w Uranii. Zaczęliśmy dobrze, a potem przydarzyły nam się błędy, co spowodowało spadek pewności siebie. Trzeba to przezwyciężyć i grać swoją siatkówkę – kończy Ruben Schott. 

Początek wtorkowego spotkania w Lubinie o godzinie 17:30. Bezpośrednią relację przeprowadzi Polsat Sport i Radio UWM FM. Zapraszamy również do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie będziemy relacjonować kulisy sobotniej potyczki – fb.com/indykpolazs oraz instagram.com/indykpolazs.