Niemiecka maszyna zostaje w Olsztynie!


W 20 rozegranych spotkaniach zdobył 258 punktów. Jeden z najlepiej zagrywających w naszej ekipie w minionym sezonie. Moritz Karlitzek zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn na kolejny sezon!

Dla Moritza Karlitzka był to debiutancki sezon w PlusLidze. Niemiecki przyjmujący rozegrał 20 spotkań, w których zdobył 258 punktów.  Choć przez pewien czas zmagał się z problemami zdrowotnymi, to olsztyńscy kibice zapamiętali siatkarza z świetnych zagrywek. W fazie play-off, kiedy akademicy z Kortowa mierzyli się z Aluron CMC Wartą Zawiercie w Iławie, zawodnik w obu spotkaniach posłał aż 14 asów serwisowych (7 każdego dnia). W sumie jego licznik zatrzymał się na 53 udanych zagrywkach w całym sezonie.

Moritz Karlitzek to także podstawowy przyjmujący reprezentacji Niemiec. Trener Michał Winiarski powołał zawodnika do szerokiego składu na rozgrywki Siatkarskiej Ligi Narodów, która startuje na początku czerwca. Co ciekawe, w drużynie zobaczymy także młodszego brata Moritza – Lorenza.

Olsztyńscy kibice będą mogli zobaczyć Moritza na boiskach PlusLigi w kolejnym sezonie. Niemiecka maszyna zostaje w stolicy Warmii i Mazur! – Uwielbiam pracę z Javierem Weberem. Chciałbym kontynuować swoją przygodę w tym sporcie razem z Javierem. AZS to dobrze zorganizowany klub i cieszę się, że będę mógł tutaj zostać na kolejny sezon. W Olsztynie czuję się bardzo dobrze. W czasie sezonu musiałem zmierzyć się z kontuzjami, lecz je pokonałem i mam nadzieję, że w kolejnym sezonie pokaże jeszcze więcej – przyznaje Moritz Karlitzek.

I dodaje: – Nie mogę doczekać się gry w nowej Uranii. Mam nadzieję, że fani będą razem z nami i wspólnie zrobimy wielkie show!

Kontrakt niemieckiego przyjmującego z olsztyńskim klubem został przedłużony o rok.