Niemiecka maszyna zostaje w Olsztynie!


Najlepiej zagrywający zawodnik w ekipie ze stolicy Warmii i Mazur w minionym sezonie. W zakończonych rozgrywkach rozegrał 31 spotkań, w których zdobył 420 punktów. Moritz Karlitzek zostaje w Indykpolu AZS Olsztyn na kolejne dwa sezony!

Dla Moritza Karlitzka miniony sezon był 2 w PlusLidze. Niemiecki przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn rozegrał 51 spotkań, w których zdobył 678 punktów (521 w ataku, 119 w polu serwisowym oraz 38 w bloku). Jego „znakiem firmowym” jest mocna zagrywka, która wielokrotnie psuła szyki rywalom. W minionych rozgrywkach, zawodnik długo przewodził stawce najlepiej zagrywających zawodników, aby ostatecznie zająć 3 miejsce (66 asów).

Moritz Karlitzek to także podstawowy przyjmujący reprezentacji Niemiec, z którą na przełomie lipca i sierpnia weźmie udział w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Nieco wcześniej, bowiem w maju i czerwcu, Moritz wraz z kolegami z drużyny będzie walczył o awans do turnieju finałowego Siatkarskiej Ligi Narodów.

Olsztyńscy kibice będą mogli zobaczyć Moritza na boiskach PlusLigi w kolejnych dwóch sezonach! Niemiecka maszyna zostaje w stolicy Warmii i Mazur! 

Cieszę się, że Moritz zdecydował się pozostać w Olsztynie na kolejne dwa lata. Ma spory potencjał na zagrywce oraz w ataku. Jest jednym z najlepiej zagrywających zawodników w naszej lidze oraz jednym z najlepiej punktujących na pozycji przyjmującego. Jestem przekonany, że w przyszłym sezonie będzie jednym z liderów naszej drużyny – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA w Olsztynie.

Warmia Mazury to nie tylko kraina tysiąca jezior, ale także tysiąca możliwości spędzania aktywnie wolnego czasu. Co w wolnym czasie lubi robić Moritz? Zobaczcie sami – #WarmiaMazuryAktywnie!