“Nie zagraliśmy dobrze w przyjęciu”

Na pewno jest trochę smutku. Mieliśmy dobre nastawienie po zwycięstwie z Warszawą. Dzisiaj nie zagraliśmy dobrze w przyjęciu. W trzecim secie nadrobiliśmy trochę w zagrywce. Ale trzeba oddać Suwałkom, że zagrały dobry mecz. Każdy set był na przewagi. To był mecz walki – powiedział Kuba Hawryluk na antenie Radia UWM FM!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przegrali na zakończenie fazy zasadniczej, Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur uległa na wyjeździe Ślepskowi Malow Suwałki 1:3. Choć w pierwszym secie z przodu byli akademicy z Kortowa, to końcówka seta należała do gospodarzy, którzy zwyciężyli 25:23. Podobny przebieg miała druga partia, którą wygrali gospodarze 27:25. W trzeciej partii trener Javier Weber dokonał kilku zmian, wprowadzając na boisko m.in. Karola Jankiewicza i Manuela Armoę. To przyniosło efekt w postaci wygranej trzeciej partii 25:18. I kiedy wydawało się, że podrażnieni olsztynianie doprowadzą do tie-breaka, końcówka czwartej odsłony ponownie należała do gospodarzy, którzy wygrali 26:24, a całe spotkanie 3:1.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie dysponowali tego dnia skuteczniejszą zagrywką (13:7 w asach), a obie drużyny zdobyły po 6 punktów blokiem. Gospodarze dokładniej przyjmowali (43% pozytywnego przyjęcia przy 38% pozytywnego przyjęcia gości) oraz byli skuteczniejsi w ataku (56% skuteczności przy 55% skuteczności olsztynian). Najwięcej punktów w ekipie z Kortowa zdobył Moritz Karlitzek (24 pkt.), a u gospodarzy – Bartosz Filipiak (26 pkt.)

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM!