„Nie byliśmy skoncentrowani w stu procentach”


– Od początku nie byliśmy skoncentrowani w stu procentach. Rywale grali bardzo dobrze w każdym elemencie. My nie mogliśmy się wstrzelić zagrywką, a także słabo broniliśmy. Dlatego dziś przegraliśmy – powiedział Kuba Hawryluk na antenie Radia UWM FM po piątkowej porażce w Gdańsku.

Siatkarze ze stolicy Warmii i Mazur nie będą miło jednak wspominać wyprawy nad Morze. W każdym z trzech setów górą byli gospodarze, którzy zasłużenie zdobyli komplet punktów – 25:23, 27:25 i 25:22. Drużyna z Kortowa popełniła sporo niewymuszonych błędów. Zabrakło także wyraźnego lidera, który w najważniejszych momentach wziąłby ciężar zdobywania punktów na swoje barki. Najwięcej „oczek” tego dnia zdobyli bowiem Robbert Andringa i Karol Butryn (13 pkt.). 

Patrząc w pomeczowe statystyki, obie drużyny miały tyle samo procent pozytywnego przyjęcia (po 46%), skuteczności w ataku (51%) oraz asów serwisowych (5:5). Gdańszczanie natomiast zdobyli więcej punktów blokiem (7:5).

Od początku nie byliśmy skoncentrowani w stu procentach. Rywale grali bardzo dobrze w każdym elemencie. My nie mogliśmy się wstrzelić zagrywką, a także słabo broniliśmy. Dlatego dziś przegraliśmy – powiedział Kuba Hawryluk na antenie Radia UWM FM po piątkowej porażce w Gdańsku.

Posłuchaj rozmowy Janka Siennickiego na antenie Radia UWM FM!