„Nasza gra wyglądała lepiej”

– Nasza gra wygląda coraz lepiej. Myślę, że potrzebujemy jeszcze chwilę. Ale dzisiaj dwa pierwsze sety były naprawdę na bardzo dobrym poziomie – stwierdził Bartłomiej Lipiński na antenie Radia UWM FM.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wciąż bez zwycięstwa w nowym sezonie PlusLigi. We wtorkowy wieczór, akademicy z Kortowa przegrali na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem 1:3. Patrząc w pomeczowe statystyki, akademicy z Kortowa dokładniej przyjmowali (45% dokładnego przyjęcia przy 38% dokładnego przyjęcia rywali) oraz zdobyli więcej punktów na zagrywce (14:9). Jastrzębianie byli skuteczniejsi w ataku (61% skuteczności przy 53% skuteczności olsztynian) oraz zdobyli więcej punktów blokiem (7:5). Najskuteczniejszym siatkarzem Indykpolu AZS był Karol Butryn (21 pkt.), a u gospodarzy Stephen Boyer (26 „oczek”).

Bartłomiej Lipiński we wtorkowym meczu zdobył 11 punktów – 7 w ataku, 3 na zagrywce i 1 w bloku. Co po spotkaniu powiedział przyjmujący akademików z Kortowa? – Nasza gra wygląda coraz lepiej. Myślę, że potrzebujemy jeszcze chwilę. Ale dzisiaj dwa pierwsze sety były naprawdę na bardzo dobrym poziomie. Gdyby udało się wygrać tego drugiego seta – mecz mógłby potoczyć się zupełnie inaczej – stwierdził Lipiński.