Nadzieja amerykańskiej siatkówki w Olsztynie


Młody i utalentowany zawodnik, który jest nadzieją amerykańskiej siatkówki. Torey DeFalco został nowym przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn!

TJ DeFalco urodził się 10 kwietnia 1997 roku w Huntington Beach. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w barwach Uniwersytetu Kalifornijskiego – Long Beach State. W tym czasie dwukrotnie wywalczył mistrzostwo NCAA (2018, 2019) oraz dwukrotnie zdobył brązowy medal (2016, 2017). W 2019 roku, DeFalco otrzymał tytuł MVP uniwersyteckich Mistrzostw NCAA. Ostatnie dwa lata spędził w barwach włoskiego Tonno Callipo Vibo Valentia. W sezonie 2020/2021, przyjmujący zdobył 250 punktów – 208 w ataku, 26 na zagrywce i 16 w bloku.

Amerykański przyjmujący ma również epizod w siatkówce plażowej. W 2013 roku wraz z Lucasem Yoderem, zajęli 3 miejsce na Mistrzostwach Świata Kadetów w siatkówce plażowej, rozgrywanych w Porto.

Torey DeFalco od 2014 roku jest powoływany do reprezentacji USA – najpierw młodzieżowych, a potem seniorskich. W 2014 roku zdobył złoty medal Mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów Kadetów. Podczas tego turniej został także uhonorowany tytułem MVP i najlepszego przyjmującego. Wywalczył również brązowy medal Ligi Narodów w 2018 roku, srebro Mistrzostwa Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów 2019 (okraszony także tytułem najlepszego przyjmującego), a także trzeciej miejsce podczas Puchar Świata (również 2019). Obecnie przebywa on z reprezentacją USA we włoskimi Rimini na rozgrywkach Ligi Narodów, z nadzieją na wyjazd na Igrzyska Olimpijskie.

Nowy sezon to nowe doświadczenie. Torey DeFalco został nowym przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn!

Torey DeFalco jest świetnym zawodnikiem, który rozegrał bardzo dobry sezon we Włoszech – mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. – Pokazuje też swoją klasę podczas Ligi Narodów, gdzie po trzech seriach gier, jest najlepszym punktującym reprezentacji USA. Jestem przekonany, że będzie on czołową postacią w nadchodzącym sezonie w barwach Indykpolu AZS Olsztyn.

Kontrakt amerykańskiego przyjmującego z olsztyńskim klubem będzie obowiązywać przez rok.