„Myślałem, że zagramy znacznie lepiej”

– Po ostatnich treningach byłem przekonany, że zaprezentujemy się znacznie lepiej. Popełniliśmy sporo prostych błędów, co „nas zgubiło” i miało przełożenie na dalszą grę – stwierdził Mateusz Poręba po inauguracyjnym spotkaniu w nowym sezonie.

Dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn był to pierwszy mecz po półrocznej przerwie od grania w Iławie. Przy wypełnionej po brzegi hali nad Małym Jeziorakiem, akademicy z Kortowa byli w stanie ugrać tylko jednego seta w starciu z Mistrzem Polski. Kolejne spotkanie siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn już w najbliższy wtorek, na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem – początek o godz. 18:45. Akademicy z Kortowa do Iławy powrócą w sobotę, 8 października – rywalem będzie GKS Katowice, a pierwszy gwizdek zabrzmi o godzinie 17:30.

Mateusz Poręba zdobył 11 punktów – 8 w ataku (67% skuteczności), 2 w bloku i 1 w polu serwisowym. Co powiedział po spotkaniu tegoroczny Wicemistrz Świata? – Po ostatnich treningach byłem przekonany, że zaprezentujemy się znacznie lepiej. Popełniliśmy sporo prostych błędów, co „nas zgubiło” i miało przełożenie na dalszą grę. Mieliśmy szansę wygrać, lecz jest to dla nas nauczka na przyszłość.

Posłuchaj rozmowy Janusza Siennickiego na antenie Radia UWM FM!