Mistrz Świata Juniorów w Olsztynie!


Mistrz Świata Juniorów dołącza do Indykpolu AZS Olsztyn. Szymon Jakubiszak został nowym środkowym ekipy z Kortowa. Kontrakt młodego zawodnika z olsztyńskim klubem będzie obowiązywał przez dwa lata.

Szymon Jakubiszak urodził się 13 lutego 1998 roku w Gdańsku. Jest wychowankiem miejscowego Trefla, w którym przeszedł wszystkie szczeble grup młodzieżowych. W 2015 roku zdobył srebro Mistrzostw Polski juniorów, a rok później wraz z kolegami z drużyny zajął 3. miejsce w rozgrywkach Młodej Ligi. Na swoim koncie ma także Puchar Polski oraz brąz PlusLigi (2018). Występując w reprezentacji narodowej juniorów, młody przyjmujący zdobył dwa złote medale: Mistrzostw Europy (2016) oraz Mistrzostw Świata (2017).

Miniony sezon był pierwszym, w którym Szymon Jakubiszak opuścił rodzinny Gdańsk – bronił barw Cuprum Lubin. Zawodnik rozpoczął sezon jako nominalny przyjmujący, jednak w trakcie sezonu zmienił  pozycję na środkowego. W 26 spotkaniach zdobył 143 punktów – 111 w ataku, 26 w bloku i 6 na zagrywce. Otrzymał także statuetkę MVP dla najlepszego zawodnika meczu.

Nowy sezon to kolejne zmiany. Szymon Jakubiszak został nowym środkowym Indykpolu AZS Olsztyn!

Indykpol AZS Olsztyn wybrałem głównie ze względów sportowych – mówi Szymon Jakubiszak. – Myślę, że w tym klubie mogę podnieść swoje umiejętności. Wspaniałe jest również miasto Olsztyn, które bardzo mi się podoba – cieszę się, że będę mógł tutaj mieszkać. W przyszłym sezonie będę chciał jak najwięcej grać i pokazać się z jak najlepszej strony. Mam nadzieje, że dostane swoje szansę, które wykorzystam.

Kontrakt młodego środkowego z olsztyńskim klubem będzie obowiązywał przez dwa lata.