Mistrz Polski w Iławie!


W sobotę hala w Iławie „zapłonie”. Wszystko za sprawą pojedynku siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn z Mistrzem Polski – Jastrzębskim Węglem. Transmisja w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

7 zwycięstw z rzędu, 20 zdobytych punktów i 4 pozycja w ligowej tabeli – tak wygląda obecna sytuacja Indykpolu AZS Olsztyn. W miniony weekend, zawodnicy prowadzeni przez Marco Bonittę, pokonali przed własną publicznością Stal Nysę. Spotkanie z ostatnią drużyną w PlusLidze nie należało jednak do najłatwiejszych – ekipa ze stolicy Warmii i Mazur potrzebowała ponad dwóch godzin i aż pięciu setów, aby pokonać swoich rywali. Przypomnijmy także, że swoją 4 statuetkę MVP w tym sezonie odebrał TJ Defalco.

Czy niedzielna konfrontacja była najcięższą w tegorocznej kampanii dla akademików z Kortowa? – To było dla nas pewnego rodzaju wyzwanie – przyznaje Taylor Averill, środkowy Indykpolu AZS. – Czasami ciężko jest o duże pokłady motywacji, kiedy grasz z zespołem z dołu tabeli. Grali oni jednak bardzo dobrze, zwłaszcza na zagrywce. Cieszę się, że udało nam się zwyciężyć.

Przed siatkarzami z Olsztyna kolejne wyzwanie – już w sobotę do Iławy zawita Mistrz Polski, ekipa Jastrzębskiego Węgla (godz. 14:45). Zawodnicy prowadzeni przez trenera Andrea Gardiniego, są wiceliderami PlusLigi, z dorobkiem 23 punktów (7 zwycięstw i 3 porażki). Mistrzowie Polski mają jednak problemy kadrowe. Wobec kontuzji podstawowego atakującego – Stephena Boyera, pierwsze skrzypce na ataku gra bardzo dobrze znany kibicom w Olsztynie – Janek Hadrava (2016-2020). Do zespołu w ostatnich dniach powrócili już Rafał Szymura i Szymon Biniek, którzy przebywali na izolacji.  Trzon zespołu stanowią także Benjamin Toniutti, Jurij Gladyr, Trevor Clevenot czy Jakub Popiwczak.

Ostatnie dni są intensywne dla ekipy Jastrzębskiego Węgla. W minioną sobotę, Mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe GKS Katowice (MVP – J. Hadrava), aby we wtorek zwyciężyć w Lidze Mistrzów przeciwko bułgarskiemu Hebar Pazardżik (oba spotkania po 3:0). Czy to może mieć wpływ na sobotnie starcie w Iławie?

Być może bardziej sztab szkoleniowy czy dziennikarze, mogą mieć takie obserwacje. Ja jestem gotowy do gry. Dla mnie to bez znaczenia, czy zespół z którym mam się zmierzyć, zagrał swój ostatni mecz chociażby wczoraj. Kiedy grasz z dobrą drużyną, wszystko może się zdarzyć – podkreśla amerykański środkowy.

W grudniu akademicy rozegrają 3 spotkania (nie wliczając rozgrywek Tauron Pucharu Polski, gdzie rywalem Indykpolu AZS będzie SMS PZPS Spała) i wszystkie z czołowymi drużynami w tabeli. Są to kolejno: Jastrzębski Węgiel (4.12 w Iławie), Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (1 miejsce, 10.12 w Kędzierzynie-Koźlu) i Projekt Warszawa (3 miejsce, 19.12 w stolicy kraju). Czy będzie to „miesiąc prawdy” dla Indykpolu AZS Olsztyn?

To będzie ciekawy miesiąc, zwłaszcza, że coraz mniej czasu pozostało do Świąt Bożego Narodzenia (uśmiech). Musimy być cały czas skoncentrowani. Kiedy grasz z najlepszymi drużynami w lidze, to nie potrzebujesz zbytniej motywacji  – kończy Taylor Averill.

Gramy w Iławie – pomagamy Schronisku w Iławie! Indykpol AZS Olsztyn, Miasto Iława oraz SSPS AZS Olsztyn, zapraszają na świąteczną zbiórkę na rzecz zapraszają na świąteczną zbiórkę na rzecz Schroniska dla zwierząt bezdomnych w Iławie! Zróbcie porządki, posprzątajcie garaże. Zbieramy karmę suchą i mokrą dla psów oraz kotów, drobną karmę dla szczeniaków i starszych zwierząt, żwirek, podkłady, koce, ręczniki, stare kołdry. Mile widziane będą także zabawki i przysmaki dla zwierzaków. Zwierzaki czekają na Waszą pomoc!

Początek sobotniego spotkania w Hali Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji (ul. Niepodległości 11B), o godzinie 14:45. Wszystkie bilety zostały sprzedane. Transmisja meczu w Polsacie Sport, Radio UWM FM i Radio Olsztyn.

Przypominamy również o zakładania maseczek przy wejściu do hali, podczas przemieszczania się po obiekcie, a także po zajęciu swojego miejsca.

Zapraszamy również na nasze przedmeczowe studio, gdzie będziecie mogli zobaczyć to, co dzieje się na kilkanaście minut przed rozpoczęciem meczu – fb.com/indykpolazs.pl (godz. 14:05).