Mistrz Polski lepszy w czterech setach


W wyjazdowym spotkaniu z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, lepsi okazali się Mistrzowie Polski, zwyciężając 3:1. MVP meczu został wybrany Kamil Semeniuk. 

Akademicy pojechali na południe Polski, by w meczu z liderem PlusLigi i aktualnym Mistrzem Polski, aby zrehabilitować się za wpadkę po spotkaniu z  MKS Będzin. Trener Paolo Montagnani postawił w wyjściowym składzie na parę przyjmujących: Mateusz Mika i Robbert Andringa. Ponadto spotkanie rozpoczęli: Paweł Woicki, Jan Hadrava, Seyed Mousavi, Mateusz Poręba i Michał Żurek.

ZAKSA kontrolowała wydarzenia na parkiecie, choć w pierwszym secie olsztynianie dotrzymywali jej kroku do stanu 18:18. Potem jednak gospodarze grali lepiej zagrywką i wygrali 25:21. W drugiej partii dominacja kędzierzynian była już niepodważalna. Najlepiej pokazuje to jej wynik: 25:14.

Szkoleniowiec Indykpolu szukał zmian. Na parkiecie pojawili się m.in. Tomasz Kowalski, Paweł Pietraszo i Wojtek Żaliński. I to as serwisowy tego drugiego pozwolił akademikom przełamać ZAKSĘ w końcówce trzeciego seta. Goście wygrali 25:23 i wrócili do gry o zwycięstwo w całym spotkaniu. Jednak chwilę przed ostatnią akcją parkiet opuścił Jan Hadrava. Prawdopodobnie nadciągnął łydkę, ale pełną diagnozę poznamy dopiero po poniedziałkowych badaniach. To odbiło się na grze olsztynian w ostatniej, czwartej partii – przegranej 14:25.

MVP meczu został wybrany Kamil Semeniuk. Najwięcej punktów dla drużyny z Kortowa zdobyli: Jan Hadrava i Robbert Andringa (po 13 pkt.)

Indykpol AZS Olsztyn rozegra w tym roku jeszcze dwa spotkania z silnymi rywalami. W środę 18 grudnia w Hali Urania zmierzy się z PGE Skrą Bełchatów. Trzy dni później – również u siebie – podejmie VERVĘ Warszawa. Oba mecze rozpoczną się o 20:30, a bilety do nabycia na indykpolazs.pl/bilety!

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:21,25:14,23:25,25:14)

Grupa Azoty ZAKSA: Toniutti (2), Wiśniewski (15), Smith (4), Śliwka (12), Semeniuk (19), Baróti (14), Zatorski (libero) oraz Stępień, Warda (1), Smolarczyk (3), Banach (libero)

Indykpol AZS: Woicki, Poręba, Seyed (6), Mika (5), Andringa (13), Hadrava (13), Żurek (libero) oraz Kowalski, Kapica (3), Pietraszko (5), Sokołowski, Żaliński (5), Zabłocki (libero)

MVP: Kamil Semeniuk