Mikołajkowe starcie w Uranii!


Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w sobotnie popołudnie, będą chcieli sprawić kibicom prezent na Mikołajki. Zielona Armia w Hali Urania zmierzy się z MKS Będzin. Początek Mikołajkowego meczu o godz. 17:30 – bilety wciąż są dostępne!

Pierwsza runda rozgrywek PlusLigi powoli zbliża się do końca. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrali do tej pory dziewięć spotkań, w których aż siedem razy byli górą. Zawodnicy prowadzeni przez Paolo Montagnaniego, pokonali m.in. Jastrzębski Węgiel, Trefla Gdańsk czy Asseco Resovię Rzeszów. W miniony poniedziałek, akademicy z Kortowa zwyciężyli w pięciosetowym boju przeciwko BKS Visła Bydgoszcz. W ligowej tabeli, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur plasuje się na 6. pozycji, z dorobkiem 18 punktów.

 – Myślę, że możemy być zadowoleni ze startu sezonu, choć czujemy pewien niedosyt – przyznaje Mateusz Mika, przyjmujący Indykpolu AZS Olsztyn. – W tabeli jest ciasno, a my mogliśmy zdobyć trochę więcej punktów. Czasu już nie cofniemy, a pozostało nam tylko patrzeć w przyszłość, aby zakończyć rundę z jak największym dorobkiem. Nie ukrywam, że chciałbym również zagrać w Pucharze Polski (zagra w nim sześć najlepszych ekip po pierwszej rundzie fazy zasadniczej – red.).

W kolejnym starciu przed własną publicznością, Indykpol AZS Olsztyn już w sobotę, zmierzy się z MKS Będzin (godz. 17:30). Ekipa prowadzona przez Jakuba Bednaruka, w tym sezonie ani razu nie zaznała smaku zwycięstwa. MKS z zerowym dorobkiem, zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Trzon zespołu ze Śląska stanowią – najskuteczniejszy w drużynie z Będzina, Michał Superlak (84 punkty), dobrze znany kibicom w Olsztynie – Michał Potera (AZS 2014/2016), Dawid Gunia (AZS 2009/2013), doświadczony rozgrywający Grzegorz Pająk, który zastąpił w trakcie sezonu TJ Sandersa oraz Artur Ratajczak, Dawid Dryja, Purya Fayazi, Rafał Faryna czy Davis Sossenheimer.

W historii bezpośrednich starć pomiędzy zespołami z Olsztyna i Będzina, górą jest ekipa ze stolicy Warmii i Mazur. Obie ekipy spotkały się dziesięciokrotnie, z czego aż siedem razy górą był Indykpol AZS. Ostatnie trzy spotkania należały do akademików z Kortowa, a każde z nich kończyło się wynikiem 3:0.

– Mam nadzieję, że zagramy lepiej niż w poniedziałkowym starciu w Bydgoszczy i zgarniemy pełną pulę. Będzie nam to bardzo potrzebne, gdyż do końca roku zagramy jeszcze trzy bardzo ciężkie spotkania. Póki mamy szansę, musimy zgarniać wszystko co możemy – kończy Mateusz Mika.  

Z okazji Mikołajek, przygotowaliśmy dla Kibiców wiele niespodzianek.  m.in specjalny, Mikołajkowy pokaz Olsztyńskiej Szkoły Cheerleaders SOLTARE oraz słodkie upominki od Jutrzenka Dobre Miasto! Gramy również razem z Fundacją „Przyszłość dla Dzieci”.  Siatkarze Zielonej Armii podczas sobotniej prezentacji, wyjdą na boisko w towarzystwie niezwykłej eskorty. Na parkiet wyprowadzą ich mali podopieczni Fundacji.

Partner meczu – Dobre Miasto