Michał Żurek: Mogliśmy lepiej kontrolować mecz


– Mamy dużo lepszą drużynę. Mogliśmy ten mecz lepiej kontrolować – mówił na antenie Radia UWM FM Michał Żurek, libero Indykpolu AZS Olsztyn.

Po zwycięstwie z MKS-em Będzin, akademicy awansowali na ósme miejsce w tabeli PlusLigi. Jednak by zagrać w play-offach, muszą jeszcze urwać punkty silnym rywalom. W najbliższych tygodniach czekają ich cztery bardzo ciężkie mecze – z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Cerradem Enea Czarnymi Radom, Jastrzębskim Węglem i PGE Skrą Bełchatów.

– Będę patrzył na tabelę, gdy dojedziemy do ostatniej, dwudziestej szóstej kolejki. A mam też nadzieję, że wtedy w ogóle nie będą na nią patrzył, tylko skupiał się na graniu w play-offach – mówił na antenie Radia UWM FM Michał Żurek.

Co powiedział libero olsztyńskiego zespołu na temat wtorkowego spotkania? – Mamy dużo lepszą drużynę. Mogliśmy ten mecz lepiej kontrolować. Powinniśmy dużo bardziej agresywnie wejść w drugiego seta. To są najważniejsze momenty tego sezonu. Teraz jest moment na walkę, na zaangażowanie. Teraz jest moment, żeby zdusić przeciwnika i nie podawać mu ręki. A my podaliśmy tę rękę rywalom. Stąd przegrane dwa sety i problemy. Mam nadzieję, że wyciągniemy z tego wnioski – ocenił spotkanie libero akademików.

Posłuchaj rozmowy na antenie Radia UWM FM