Indykpol AZS Olsztyn – CUK Anioły Toruń

-

Podsumowanie

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zajęli trzecie miejsce podczas turnieju Copernicus Volleyball Cup w Toruniu. Olsztynianie w meczu o miejsce pokonali CUK Anioły Toruń 3:1.

W czwartkowym meczu o 3 miejsce, olsztynianie zmierzyli się z CUK Anioły Toruń – dzień wcześniej ulegli oni Projektowi Warszawa 0:3. W porównaniu do środowego półfinału, trener Marcin Mierzejewski dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie. Mecz rozpoczęli: Jankiewicz na rozegraniu, Sapiński z Majchrzakiem na środku, Jakubiszak i Szymendera na przyjęciu, Janiszewski na ataku i Hawryluk jako libero. Z powodów osobistych, w spotkaniu nie wystąpił Nicolas Szerszeń.

Od początku pierwszej partii na boisku przeważali gospodarze, którzy grali skuteczniej w polu serwisowym. Z każdą kolejną akcją, przewaga toruńskich Aniołów malała, bowiem olsztynianie zaczęli dobrze grać w obronie i wykorzystywać kontry. O losach seta zadecydowała końcówka, w której górą byli siatkarze Indykpolu AZS – 27:25. W drugiej odsłonie ponownie na boisku przeważali gospodarze, którzy dzięki mniejszej ilości błędów własnych, zwyciężyli 25:23, doprowadzając do wyrównania.

W trzecim secie na boisku zobaczyliśmy m.in. Jakuba Ciunajtisa czy Szymona Pateckiego. Na środek wrócił Szymon Jakubiszak, a na przyjęcie – Wiktor Janiszewski. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur ponownie na początku oddała pola rywalom, aby dzięki dobrej postawie m.in. Kamila Szymendery i Jakuba Majchrzaka, w połowie seta odrobić kilkupunktową stratę, ostatecznie zwyciężając 25:22. W czwartym secie siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn postawili „kropkę nad i”, pewnie zwyciężając 25:21, jak i całe spotkanie 3:1. W turnieju Copernicus Volleyball Cup 2023, akademicy z Kortowa zajęli 3 miejsce.

W przyszłym tygodniu ostatnie siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają ostatnie sparingi przed rozpoczęciem nowego sezonu PlusLigi. W piątek i sobotę (13-14.10), ekipa ze stolicy Warmii i Mazur w Gołdapi dwukrotnie zmierzy się z Ślepskiem Malow Suwałki. W niedzielę 15.10 zapraszamy na oficjalną prezentację Indykpolu AZS Olsztyn w Galerii Warmińskiej. Start o godz. 14:00 – więcej szczegółów wkrótce.

DataCzasKolejka
5 października 202313:00Copernicus Volleyball Cup

Miejsce spotkania

Arena Toruń
Arena Toruń, 73-89, Generała Józefa Bema, Osiedle Młodych, Chełmińskie Przedmieście, Toruń, województwo kujawsko-pomorskie, 87-100, Polska