Mateusz Poręba: Zabrakło skończenia kontry na wysokiej piłce

– Ekipa z Zawiercia dobrze zagrywała i przez to, musieliśmy atakować na wysokiej piłce. Niestety, wracała ona naszą stronę i to był element, którego zabrakło, aby przedłużyć szansę w tym spotkaniu -powiedział Mateusz Poręba na antenie Radia UWM FM.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w trzech setach musieli uznać wyższość ekipy Aluron CMC Warty Zawiercie. Patrząc w pomeczowe statystyki, akademicy tego dnia dysponowali dokładniejszym przyjęciem (51% do 44% po stronie zawiercian). Gospodarze byli skuteczniejsi w ataku (54% do 41%), zdobyli więcej punktów blokiem (7:6) i na zagrywce (5:3).

Mieliśmy okazje skończyć pierwszego i drugiego seta na naszą korzyść, bo mieliśmy piłki w górze na naszą korzyść. Ekipa z Zawiercia dobrze zagrywała i przez to, musieliśmy atakować na wysokiej piłce. Niestety, wracała ona naszą stronę i to był element, którego zabrakło, aby przedłużyć szansę w tym spotkaniu – powiedział Mateusz Poręba na antenie Radia UWM FM.