Mateusz Poręba z nowym kontraktem!


Młody środkowy postanowił przedłużyć swój obowiązujący kontrakt. Nowa umowa będzie obowiązywała do końca sezonu 2021/2022.

Dla Mateusza Poręby debiut w Indykpolu AZS Olsztyn, to również debiut w seniorskiej siatkówce. W rozgrywkach młodzieżowych, środkowy ma na swoim koncie m.in. tytuł Mistrza Polski Kadetów oraz brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów. W 28 rozegranych spotkaniach w PlusLidze, Poręba zdobył 148 punktów – 96 w ataku, 37 blokiem i 15 skuteczną zagrywką. Środkowy akademików dwukrotnie został nagrodzony statuetką MVP dla najlepszego zawodnika meczu.

Obecny kontrakt Mateusza Poręby miał obowiązywać do końca sezonu 2020/2021. Młody środkowy postanowił przedłużyć umowę z akademikami, która będzie obowiązywała do 2022 roku!

– W Olsztynie czuje się bardzo dobrze. Klimat, przyroda, dużo zieleni – to wszystko mi bardzo odpowiada, a ponadto Olsztyn jest podobnym miastem do miejscowości, z której pochodzę. Cieszę się również, że będę miał przyjemność pracować z trenerem Danielem Castellanim. Myślę, że mogę się od niego bardzo wiele nauczyć – przyznaje Mateusz Poręba.

Zobacz specjalny materiał wideo, w którym Mateusz Poręba promuje Miasto Olsztyn!