Mateusz Poręba: Chcemy grać w play-off!


Myślę, że jest duża szansa, żeby wejść do play-offów i tam grać! – powiedział po wygranej Mateusz Poręba, na antenie Radia UWM FM. 

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn potrzebowali tylko 63 minut, aby pokonać przed własną publicznością ekipę BKS Visły Bydgoszcz. O stylu, w jakim zrobili to akademicy, najlepiej świadczy wynik poszczególnych setów – 25:13, 25:14 i 25:17. Statuetką MVP przyznano Mateuszowi Porębie.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie spisywali się lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zaczynając od dokładniejszego przyjęcia (45% do 39%), idąc przez większą skuteczność w ataku (66% do 40%), kończąc na większej ilości punktów zdobytych blokiem (9:5) oraz na zagrywce (10:6). Najskuteczniejszym w drużynie z Kortowa był Wojtek Żaliński (17 pkt.), a u gości Michał Filip (10 pkt.)

– Zwycięstwo cieczy. Trenerowi bardzo zależało, żeby zaczął funkcjonować nasz system blok-obrona. I w tym meczu pokazaliśmy, że to działa. Myślę, że jest duża szansa, żeby wejść do play-offów i tam grać! – mówił po meczu Mateusz Poręba.

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM