Mateusz Mika: Czuję się sfrustrowany

– Przegraliśmy – jestem zdenerwowany, sfrustrowany. Chciałbym w końcu wygrać jakiś mecz – powiedział Mateusz Mika na antenie Radia UWM FM po spotkaniu z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w wyjazdowym starciu z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa, musieli uznać wyższość lidera PlusLigi, ulegając 1:3. Po dwóch pierwszych partiach wygranych przez gospodarzy, trzeci set zakończył się wygraną gości. W czwartej odsłonie górą byli stołeczni, którzy zdobyli komplet punktów. Statuetkę MVP przyznano Arturowi Udrysowi.

Patrząc w pomeczowe statystyki, ekipa z Warszawy spisywała się tego dnia lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zaczynając od dokładniejszego przyjęcia (59% do 51%), przez skuteczność w atkau (46% do 42%), ilość skutecznych bloków (14:9), kończąc na asach serwisowych (3:0). Najskuteczniejszym zawodnikiem wśród olsztynian był Wojtek Żaliński (18 pkt.), a u gospodarzy Kevin Tillie (16 pkt.).

O komentarz po spotkaniu poprosiliśmy Mateusza Mikę – Trzeci set to był wypadek przy pracy drużyny z Warszawy. Kolejny raz graliśmy słabo. Musimy dalej pracować i zacząć w końcu grać. Przegraliśmy – jestem zdenerwowany, sfrustrowany. Chciałbym w końcu wygrać jakiś mecz – stwierdził na antenie Radia UWM FM przyjmujący akademików.