Mateusz Janikowski nowym przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn!


Zawodnik, który w swojej karierze zdobył srebrny medal PlusLigi. Młody przyjmujący, który chcę pokazać maksimum swoich umiejętności. Mateusz Janikowski został nowym przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn – witamy w drużynie!

Mateusz Janikowski urodził się 5 maja 1999 roku. Jest wychowankiem KS Metro Warszawa, gdzie w wieku 12 lat rozpoczął swoją przygodę z siatkówką. W swojej karierze reprezentował takie kluby jak: AZS Politechnika Warszawska (2014-2016 Młoda Liga), Metro Warszawa (2016-2018), Projekt Warszawa (debiut w PlusLidze – 2018-2019 i 2021-2023) oraz Trefl Gdańsk (2019-2021). Mierzący 200 cm wzrostu zawodnik miał także krótki epizod w SMS Spała oraz wystąpił w reprezentacji Polski juniorów, z którą w 2019 zajął 11 miejsce w Mistrzostwach Świata.

Siatkarz w rozgrywkach PlusLigi wystąpił w 93 spotkaniach, w których zdobył 129 punktów. W swoim dorobku ma wicemistrzostwo Polski (2018-2019) czy drugie miejsce w PreZero Grand Prix PLS 2021 (porażka w finale z…Indykpolem AZS Olsztyn). Choć o miejsce w wyjściowym składzie musiał walczyć z bardziej doświadczonymi siatkarzami, to wielokrotnie ratował swój zespół w trudnych momentach. 

W nowym sezonie pora zmienić stolicę Polski na stolicę Warmii i Mazur. Mateusz Janikowski zostaje nowym przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn!

Wybrałem Indykpol AZS Olsztyn, ponieważ jest to klub z dużą tradycją, o którym mówi się w samych superlatywach. Jest to dobre miejsce do rozwoju, w którym wielu młodych zawodników rozwinęło skrzydła. Ważna jest także dla mnie współpraca z Javierem Weberem, a ponadto Olsztyn to ładne miasto. Jeśli chodzi o cele na nowy sezon, to chciałbym dalej się rozwijać, a przede wszystkim – ogrywać się – mówi Mateusz Janikowski.

Kontrakt młodego przyjmującego z olsztyńskim klubem został podpisany na dwa lata.