Marco Bonitta: Czeka nas sporo pracy


– Gratuluję Resovii bardzo dobrej gry – szczególnie serwisem. Grali razem w zeszłym sezonie. Zmienili tylko dwóch zawodników i to było widać. To jedna z najlepszych drużyn w PlusLidze i faworyt do Mistrzostwa. Mają kompletną drużynę. Ten wynik nie jest niespodzianką. Rozmawiałem z zespolem po meczu i powiedziałem, że od poniedziałku czeka nas sporo pracy – podkreślał po spotkaniu trener akademików Marco Bonitta, na antenie Radia UWM FM.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn na inaugurację nowego sezonu PlusLigi, musieli uznać wyższość Asseco Resovii Rzezzów, ulegając 0:3. Najbliżej zwycięstwa olsztynianie byli w pierwszej partii, kiedy mieli kilka punktów przewagi, lecz nie utrzymali jej do samego końca. W pozostałych setach górą byli rzeszowianie, a statuetkę MVP otrzymał Fabian Drzyzga.

Patrząc w pomeczowe statystyki, Asseco Resovia dysponowała tego dnia lepszym przyjęciem (57% do 43%), była skuteczniejsza w ataku (44% do 38%), zagrała lepiej blokiem (8:2) i na zagrywce (8:6). Najwięcej punktów u gospodarzy zdobyli Karol Butryn i TJ DeFalco (9 pkt.), a u gości Sam Deroo (14 pkt.).

Gratuluję Resovii bardzo dobrej gry – szczególnie serwisem. Grali razem w zeszłym sezonie. Zmienili tylko dwóch zawodników i to było widać. To jedna z najlepszych drużyn w PlusLidze i faworyt do Mistrzostwa. Mają kompletną drużynę. Ten wynik nie jest niespodzianką.Rozmawiałem z zespolem po meczu i powiedziałem, że od poniedziałku czeka nas sporo pracy – podkreślał po spotkaniu trener akademików Marco Bonitta, na antenie Radia UWM FM.

Posłuchaj całej rozmowy.