Marcin Mierzejewski: Drużyna ma potencjał


– Ta drużyna ma duży potencjał i trzeba pilnować, żeby wykorzystywać go w odpowiedniej chwili. Chcemy w każdym meczu grać o zwycięstwo – powiedział Marcin Mierzejewski po poniedziałkowej wygranej, na antenie Radia UWM FM.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli 5 zwycięstwo w tym sezonie. W poniedziałkowy wieczór, akademicy z Kortowa pokonali bez straty seta ekipę Cuprum Lubin. Przewaga ekipy z Kortowa była również widoczna w szczegółowych statystykach. Olsztynianie byli skuteczniejsi w ataku (65% do 44%), dokładniej przyjmowali (58% do 44%), zdobyli więcej punktów blokiem (9:2) oraz zagrywką (7:2). Statuetka MVP trafiła do TJ DeFalco, który zdobył 19 punktów.

W poniedziałkowym spotkaniu drużynę ze stolicy Warmii i Mazur prowadził Marcin Mierzejewski. Marco Bonitta, z powodu choroby, pozostał w Olsztynie. – Drużyna grała odważnie od począku do końca i chciała wygrać ten mecz. To dobry prognostyk na przyszłość – ocenił trener Mierzejewski. – Ta drużyna ma duży potencjał i trzeba pilnować, żeby wykorzystywać go w odpowiedniej chwili. Chcemy w każdym meczu grać o zwycięstwo. Możemy zrobić w tym sezonie coś naprawdę fajnego!

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM.