M.Poręba: Bez drużyny nie dostałbym statuetki


– Chciałbym powiedzieć, że cała drużyna zasłużyła na MVP. Bez nich nie dostałbym tej statuetki – powiedział na antenie Radia UWM FM młody środkowy akademików. 

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli szóste zwycięstwo w tym sezonie, pokonując Cuprum Lubin 3:1. Po pierwszej partii wygranej przez gości, w kolejnych górą byli gospodarze, którzy zasłużenie zdobyli komplet punktów.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie byli skuteczniejsi w ataku (52% skuteczności przy 38% skuteczności lubinian) oraz zdobyli więcej punktów blokiem (17:6, z czego aż 5 Pawła Woickiego!). Siatkarze Cuprum dokładniej przyjmowali (59% do 40%) oraz zdobyli więcej punktów dzięki zagrywce (5:3 w asach).

Najwięcej punktów wśród gospodarzy zdobył Jan Hadrava, a u gości Jakub Ziobrowski (po 21 pkt.).

MVP spotkania został wybrany Mateusz Poręba, który wrócił do drużyny po krótkiej przerwie. W poprzednim spotkaniu w Suwałkach nie wystąpił: – Bardzo się cieszę. Dla młodego zawodnika to wielkie wyróżnienie i potwierdzenie pracy na treningach oraz nie poddawania się w ciężkich momentach. Chciałbym powiedzieć, że cała drużyna zasłużyła na MVP. Bez niej nie dostałbym tej statuetki – mówił na antenie Radia UWM FM młody środkowy akademików. I dodał jeszcze: – Ten mecz i całe starania są dla mojej mamy, która cały czas walczy!

Posłuchaj pomeczowej rozmowy z Mateuszem na antenie Radia UWM FM