Kuba Hawryluk: Musimy zabrać się do ciężkiej pracy

– Nie weszliśmy na mecz z taką energią, jak to miało miejsce tydzień temu podczas inauguracji sezonu. Szkoda, że nie udało nam się wygrać trzeciego seta – ZAKSA pokazała swoją moc. Nie pozostaje nam nic innego, jak pogratulować rywalom i zabrać się do ciężkiej pracy – powiedział po sobotnim spotkaniu Kuba Hawryluk na antenie Radia UWM FM.

Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn nie udało się odnieść drugiego zwycięstwa w tym sezonie. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, ulegli przed własną publicznością ekipie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3. Dwie pierwsze partie przebiegły pod dyktando rywali – akademicy mieli szansę na wygranie trzeciego seta, lecz końcówka należała do ekipy z Kędzierzyna-Koźla, która zasłużenie zdobyła komplet punktów.

Gdy spojrzymy w pomeczowe statystyki, to zobaczymy dominację Grupy Azoty ZAKSY. Kędzierzynianie skończyli więcej ataków (44 pkt., co przełożyło się na 52% skuteczności – olsztynianie w tym elemencie gry zdobyli 36 pkt. i 43% skuteczności), zdobyli więcej „oczek” w bloku (10:8) oraz w polu serwisowym (5:3). Olsztynianie tego dnia jedynie dokładniej przyjmowali (50% pozytywnego przyjęcia przy 48% rywali)

Najwięcej punktów w ekipie gospodarzy zdobył Alan Souza (15 pkt.), a u gości Aleksander Śliwka (16 pkt.)