„Kocham takie momenty jak końcówka trzeciego seta”


– Zagraliśmy bardzo dobrze, każdy dał z siebie wszystko. Jestem szcześliwy z tego, co dziś zagraliśmy. Kocham takie momenty jak końcówka trzeciego seta. To było niesamowite! – powiedział Taylor Averill na antenie Radia UWM FM po sobotnim starciu w Iławie.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli upragnione zwycięstwo w nowym roku. Akademicy z Kortowa po bardzo dobrym spotkaniu, pokonali przed własną publicznością Aluron CMC Wartę Zawiercie 3:0. Statuetkę MVP dla najlepszego zawodnika meczu odebrał Taylor Averill. W ligowej tabeli z dorobkiem 31 punktów, olsztynianie pozostali na 8. miejscu.

Gospodarze sobotniego spotkania lepiej spisywali się w ataku (54% skuteczności przy 41% skuteczności gości) oraz zdobyli więcej punktów w polu serwisowym (6:1). Obie drużyny zdobyły po 6 „oczek” w bloku. Goście natomiast dokładniej przyjmowali (46% pozytywnego przyjęcia przy 43% pozytywnego przyjęcia gospodarzy). Najwięcej punktów w ekipie Indykpolu AZS zdobył Karol Butryn (20 pkt.), a u przyjezdnych był to Dawid Konarski (11 pkt.).

– Jeśli na boisku prezentuejsz się jak drużyna, dajesz wszystko co masz, to jesteś w stanie wygrywać w mocnymi zespołami za trzy punkty. Tak było tydzień temu w Lublinie i tak było też dziś. Zagraliśmy bardzo dobrze, każdy dał z siebie wszystko. Jestem szcześliwy z tego, co dziś zagraliśmy. Kocham takie momenty jak końcówka trzeciego seta. To było niesamowite! – powiedział Taylor Averill na antenie Radia UWM FM po sobotnim starciu w Iławie.

Posłuchaj całej rozmowy Janka Siennickiego!