„Kluczem do zwycięstwa była obrona”


– Pracowaliśmy bardzo ciężko na treningach, a ponadto musieliśmy mierzyć się z pewnymi problemami – m.in zdrowotnymi. Każdy, kto był na boisku, był gotowy dać z siebie wszystko. Kluczem do zwycięstwa była obrona – powiedział Taylor Averill, MVP meczu na antenie Radia UWM FM.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w końcu odnieśli upragione zwycięstwo. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, pokonali przed własną publicznością ekipę Cuprum Lubin 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Taylor Averill, a w ligowej tabeli, akademicy z Kortowa są na 11. miejscu.

Gospodarze w sobotni wieczór dokładniej przyjmowali (52% dokładnego przyjęcia przy 51% dokładnego przyjęcia lubinian), byli skuteczniejsi w ataku (36 skończonych piłek co przełożyło się na 52% skuteczności – u gości to 35 pkt/46%) oraz zdobyli więcej punktów blokiem (10:5). Drużyna Cuprum lepiej spisała się w polu serwisowym (3:2). Najwięcej punktów w ekipie z Kortowa zdobył Taylor Averill (14 pkt.), a u gości – Remigiusz Kapica (11 „oczek”).

Nie wiem czy był to nasz najlepszy mecz w tym sezonie. Nie mniej jednak, to wspaniałe uczucie, kiedy wygrywasz 3:0. Pracowaliśmy bardzo ciężko na treningach, a ponadto musieliśmy mierzyć się z pewnymi problemami – m.in zdrowotnymi. Każdy, kto był na boisku, był gotowy dać z siebie wszystko. Kluczem do zwycięstwa była obrona – powiedział Taylor Averill, MVP meczu na antenie Radia UWM FM.

Posłuchaj całej rozmowy na antenie Radia UWM FM!