Kiedy zagramy w nowej Hali Urania?


Gdzie zaczniemy nowy sezon PlusLigi? Kiedy rozpocznie się sprzedaż karnetów? Kiedy siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wrócą do Hali Urania? Chcielibyśmy odpowiedzieć Wam na kilka pytań.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przez ostatnie dwa sezony (2021/2022 i 2022/2023), swoje domowe spotkania rozgrywali w Iławie. Przenosiny związane były z modernizacją olsztyńskiej Hali Urania, która doczekała się zasłużonego remontu po 43 latach. Dzięki zaangażowaniu, ciężkiej pracy i życzliwości m.in. Miasta Iławy, pracowników Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji czy siatkarskiego klubu Zryw Volley Iława, czuliśmy się tam „jak w domu”. Z tego miejsca chcielibyśmy wszystkim zaangażowanym osobom wyrazić ogromne podziękowania!  

Według harmonogramu przebudowy, powrót akademików z Kortowa do nowego, olsztyńskiego obiektu planowany jest na sezonu 2023/2024. Na trybunach głównej Hali Urania będzie mogło zasiąść 4000 kibiców. W hali rozgrzewkowej przygotowano miejsce dla 1000 osób. Do dyspozycji będzie także szereg mniejszych pomieszczeń, np. gabinetów regeneracyjnych, podziemny parking czy kryte lodowisko.

Gdzie zaczniemy nowy sezon PlusLigi? Kiedy rozpocznie się sprzedaż karnetów? Kiedy siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wrócą do Hali Urania? Na te pytania odpowiada Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA.

Według naszych informacji, Hala Urania powinna być gotowa w połowie października. Następnie musimy poczekać na wszelkie odbiory, testy systemów oraz różnego rodzaju urządzeń. Pierwsze „domowe” spotkania z drużynami Aluron CMC Warty Zawiercie i Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, rozegramy w Iławie. Jeśli chodzi o pierwszą konfrontacje w nowej Hali Urania, to mamy dwa warianty.  Chcielibyśmy bardzo rozegrać inauguracyjny mecz w naszym obiekcie 11 listopada z PGE GiEK Skrą Bełchatów – tym bardziej, że w tym terminie hala w Iławie jest niedostępna ze względu na kilkudniową imprezę. Jeśli nie uda nam się zdążyć, to poprosimy drużynę z Bełchatowa o zamianę gospodarzy. Drugim terminem, najbardziej realnym, jest 25 listopada i starcie z GKS Katowice. Niezależnie czy inauguracja nowej Hali Urania przypadnie na mecz z ekipą z Bełchatowa czy Katowicami, to jestem przekonany, że w listopadzie kibice obejrzą zmagania siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w Uranii  – mówi Tomasz Jankowski.

Sprzedaż karnetów na nadchodzący sezon będzie dotyczyła spotkań, które zostaną rozegrane w olsztyńskiej Hali Urania. Na mecze, które odbędą się w Iławie, obowiązywać będą tylko pojedyncze wejściówki, nabyte wyłącznie drogą elektroniczną.

Pierwszeństwo w możliwości rezerwacji oraz zakupu karnetu będą mieli nasi stali Kibice. W tym celu prosimy o kontakt drogą e-mail na adres: biuro@indykpolazs.pl, podając swoje dane (imię, nazwisko, liczba karnetów, numer telefonu). W październiku zostanie uruchomiona otwarta sprzedaż karnetów, które będzie można zakupić drogą elektroniczną. Ostateczny koszt karnetu, obejmujący spotkania fazy zasadniczej i play-off, będzie uzależniony od momentu, w którym drużyna rozpocznie zmagania w olsztyńskim obiekcie.

O wszelkich zmianach Klub będzie informował na bieżąco.

fot. Olsztyn.eu