Karol Jankiewicz: Staraliśmy się walczyć


– Trzeba jednak oddać naszym rywalom, że zagrali dobry mecz – zwłaszcza na zagrywce. Nikt nie może nam jednak odmówić walki – powiedział Karol Jankiewicz na antenie Radia UWM FM.

Akademikom z Kortowa werwy starczyło tylko na drugiego seta, w którym byli górą 25:20. Pozostałe trzy partie zasłużeniem padły łupem ekipy z Podkarpacia – 21:25, 16:25 i 23:25.  Choć trener Javier Weber szukał rozwiązań (wprowadzenie na boisko m.in. Karola Jankiewicza czy Szymona Jakubiszaka), to ekipa ze stolicy Warmii i Mazur popełniała wiele błędów, oddając pola rywalowi. Statuetkę MVP otrzymał Klemen Cebulj.

Gdy spojrzymy w pomeczowe statystyki, to zobaczymy również dominację Asseco Resovii. Goście byli skuteczniejsi w ataku (49 skończonych piłek co daje 48% skuteczności – ich rywale zdobyli 48 punktów w tym elemencie gry, co dało 46% skuteczności), zdobyli więcej punktów blokiem (10:7) oaz potwierdzili swoją dominację na zagrywce (7:5 w asach serwisowych). Olsztynianie natomiast nieznacznie lepiej przyjmowali (42% dokładnego przyjęcia przy 40% dokładnego przyjęcia rywali)

Ciężko było nam przetrwać przegraną z Bełchatowem, która odcisnęła na nas piętno. Chcieliśmy zostawić przeszłośc za sobą i podeszliśmy do niedzielnego meczu z pełną motywacją. Trzeba jednak oddać naszym rywalom, że zagrali dobry mecz – zwłaszcza na zagrywce. Nikt nie może nam jednak odmówić walki – powiedział po spotkaniu Karol Jankiewicz.

Posłuchaj całej rozmowy!