Karol Butryn: Nie złamaliśmy się


– Nie złamaliśmy się. Udało nam się odwócić mecz na naszą korzyść. Cały zespół dziś dobrze zagrywał i nie robiliśmy głupich błędów – powiedział Karol Butryn po środowej wygranej na antenie Radia UWM FM.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w środowy wieczór odnieśli 13 zwycięstwo w tym sezonie. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, po czterosetowej walce pokonali w Iławie ekipę Trefla Gdańsk. Dzięki tej wygranej, akademicy z Kortowa awansowali na 5. miejsce w ligowej tabeli. Do zakończenia fazy zasadniczej pozostały tylko 3 spotkania: z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (20.03 w Iławie), Projektem Warszawa (28.03 w Iławie) i rewanż z Treflem Gdańsk (3.04 w Gdańsku).

Karol Butryn w środowym spotkaniu zdobył 18 punktów – 15 w ataku (54% skuteczności), 2 na zagrywce i 1 w bloku. Co po meczu powiedział atakujący ekipy ze stolicy Warmii i Mazur? – Nie złamaliśmy się. Udało nam się odwócić mecz na naszą korzyść. Cały zespół dziś dobrze zagrywał i nie robiliśmy głupich błędów – stwierdził Butryn na antenie Radia UWM FM.

Posłuchaj całej rozmowy!