Karol Butryn: Możemy cieszyć się z jednego punkty

Szkoda ostatniego seta, bo mogliśmy pokusić się o wygraną. Możemy cieszyć się z jednego punktu, bo zdodbyliśmy go na trudnym terenie – powiedział Karol Butryn na antenie Radia UWM FM.

Mecz w Bełchatowie miał dwa oblicza. Po dwóch partiach, pewnie wygranych przez gospodarzy, w kolejnych setach górą byli goście, którzy doprowadzili do tie-breaka. Dobrze spisywali się m.in. Karol Butryn (24 punkty w całym meczu), TJ DeFalco czy Jan Firlej. W tie-breaku lepsi jednak okazali się siatkarze PGE Skry, którzy zdobyli dwa punkty. Akademicy wrócili do Kortowa z jednym „oczkiem”.

Patrząc w pomeczowe statystyki, drużyna ze stolicy Warmii i Mazur dokładniej przyjmowała (43% do 39%) oraz zdobyła więcej punktów blokiem (12:5). Bełchatowianie natomiast skuteczniej atakowali (53% do 52%), a także dysponowali lepszą zagrywką (10:9).

Najwięcej punktów w ekipie z Kortowa zdobył Karol Butryn (24 pkt.), a u gospodarzy Aleksander Atanasijevic (22 pkt.)

W dwóch pierwszych setach, zespół z Bełchatowa grał bardzo dobrze na zagrywce. Ciężko jest „wejść” w mecz, kiedy gra się na samych wysokich piłkach. Z biegiem meczu to my zaczęliśmy lepiej zagrywać i było widać naszą „drugą twarz”.Szkoda ostatniego seta, bo mogliśmy pokusić się o wygraną. Możemy cieszyć się z jednego punktu, bo zdodbyliśmy go na trudnym terenie – powedział Karol Butryn na antenie Radia UWM FM.