Karol Butryn: Kibice pomogli nam zwyciężyć

Fajnie jest grać przy pełnej hali. To słychać – szczególnie w tych trudnych momentach. W trzecim secie mieliśmy lekki przestój, kibice nam pomogli – powiedział Karol Butryn na antenie Radia UWM FM.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Przy wypełnionej po brzegi hali w Iławie, zawodnicy prowadzeni przez Marco Bonittę, pokonali bez straty seta Aluron CMC Wartę Zawiercie. Każdy set dostarczył kibicom sporo emocji, lecz końcówki należały do akademików z Kortowa. Statuetkę MVP otrzymał Karol Butryn.

Patrząc w pomeczowe statystyki, sprawowali się lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zaczynając od dokładniejszego przyjęcia (56% do 45%), większej skuteczności w ataku (60% do 53%), kończąc na bloku (6:4) oraz zagrywce (5:1). Najwięcej punktów w ekipie gospodarzy zdobyli Karol Butryn i TJ DeFalco (18 pkt.), a u gości Facundo Conte (16 pkt.).

Cieszy gra całego zespołu. Zagrywaliśmy mądrze po całym boisku i to przyniosło efekt. Zespół z Zawiercia miał problemy z przyjęciem i udało nam się to wykorzystać. Fajnie jest grać przy pełnej hali. To słychać – szczególnie w tych trudnych momentach. W trzecim secie mieliśmy lekki przestój, kibice nam pomogli – powiedział Karol Butryn na antenie Radia UWM FM.