Karol Butryn: Był to ciężki mecz

– To na pewno był ciężki mecz. Nie układał się po naszej myśli. Na szczęście w końcówkach udało nam się przechylić szalę na naszą korzyść i wywozimy stąd trzy punkty – stwierdził Karol Butryn na antenie Radia UWM FM.

Każda z trzech rozegranych partii w Radomiu była emocjonująca i każda z nich zakończyła się wynikiem 25:23 dla Indykpolu AZS Olsztyn. Dwa pierwsze sety przebiegły pod dyktando akademików z Kortowa, a gospodarze najbliższej wygranej byli w trzeciej odsłonie, w której prowadzili 21:17. Szaleńcza pogoń olsztynian doprowadziła do zamknięcia spotkania w trzech setach. Dla ekipy ze stolicy Warmii i Mazur było to 6. zwycięstwo z rzędu.

Zwycięstwo olsztynian było również widoczne w statystykach. Akademicy z Kortowa lepiej przyjmowali (54% dokładnego przyjęcia przy 53% pozytywnego przyjęcia gospodarzy), byli skuteczniejsi w ataku (51% skuteczności do 36%), zdobyli więcej punktów blokiem (11:7). Obie ekipy zdobyły po 3 asy serwisowe. Najwięcej punktów u gości zdobył MVP meczu – Karol Butryn (23 pkt.), a u gospodarzy Alexander Berger (10 pkt.).

To na pewno był ciężki mecz. Nie układał się po naszej myśli. W pierwszym i trzecim secie zespół z Radomia nam odskoczył. Na szczęście w końcówkach udało nam się przechylić szalę na naszą korzyść i wywozimy stąd trzy punkty – stwierdził Karol Butryn na antenie Radia UWM FM.