Kapitanie – dziękujemy!


1351 zdobytych punktów, 168 rozegranych meczów w 6 sezonach i 3 statuetki MVP dla najlepszego zawodnika meczu. Kapitan drużyny, którego pokochali olsztyńscy kibice. Po 6 wspólnych sezonach, nadszedł jednak czas rozstania – Robbert Andringa odchodzi z Indykpolu AZS Olsztyn. Kapitanie – dziękujemy!

Dla Robberta Andringi debiut w barwach Indykpolu AZS Olsztyn był także pierwszym sezonem w PlusLidze. Początek przygody ze stolicą Warmii i Mazur był dla  niego niezwykle udany – wraz z kolegami z drużyny zajął 4. miejsce (2017/2018). Kolejny był już niestety pechowy dla holenderskiego przyjmującego. Trzykrotnie doznał on kontuzji lewej stopy – pierwszy raz przed rozpoczęciem zmagań, a potem dwukrotnie podczas rozgrywek ligowych. Sezon 2019/2020 zakończył się dla wszystkich sporym niedosytem – Indykpol AZS Olsztyn zajął 8. miejsce, a rozgrywki zakończono przedwcześnie, z powodu pandemii koronawirusa.

Robbert Andringa latem 2020 roku został nowym kapitanem akademików z Kortowa. Pod jego wodzą na boisku, drużyna kończyła rozgrywki na 10 (2020/2021), 6 (2021/2022) oraz 8 miejscu (2022/2023). 21 grudnia 2022 roku, „Zimny Olaf” rozegrał 150 mecz w biało-zielonych barwach, stając się najdłużej grającym obcokrajowcem w historii ekipy z Kortowa. Olsztyńscy kibice pokochali holenderskiego zawodnika za waleczność, nieustępliwość oraz doskonały kontakt z fanami. Dowodem na to były głosy fanów podczas 60. Plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców Województwa Warmińsko-Mazurskiego w 2021 roku, w którym Andringa zajął 4. miejsce.

Robbert Andringa w biało-zielonych barwach rozegrał 168 spotkań, zdobywając 1351 punktów – 1048 w ataku (43% skuteczności), 169 w bloku oraz 134 w polu serwisowym. 3 razy został nagrodzony statuetką dla najlepszego zawodnika meczu.

Po 6 wspólnych sezonach, nadszedł jednak czas rozstania – Robbert Andringa odchodzi z Indykpolu AZS Olsztyn.

Chciałbym Wam z tego miejsca podziękować za wszystko! Sześć sezonów w Olsztynie minęło mi bardzo szybko. Były dobre i złe momenty. Kontuzje, dobra gra i nieco słabsza. W każdej chwili czułem jednak Wasze wsparcie. Chciałbym Wam za to wszystko podziękować. Do zobaczenia! – powiedział Robbert Andringa.

O komentarz poprosiliśmy także Tomasza Jankowskiego, Prezesa Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA w Olsztynie. –  Bardzo chcieliśmy, aby Robbert był siatkarzem Indykpolu AZS Olsztyn na kolejny sezon. Javier Weber wielokrotnie namawiał siatkarza na pozostanie  w Olsztynie. Zawodnik poinformował jednak Trenera, jak i władze Klubu, że w nowym sezonie chciałby zagrać poza granicami Polski i nie będzie już reprezentował barw ekipy ze stolicy Warmii i Mazur. W imieniu władz Klubu chciałbym podziękować Robbertowi Andrindze za 6 lat gry w Olsztynie. Był najdłużej grającym obcokrajowcem w historii AZS Olsztyn. Myślę, że na długie lata pozostanie w pamięci olsztyńskich kibiców. 

Kapitanie, Robbi – dziękujemy! Życzymy powodzenia!